× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه 3 در همایش فصلی ائمه جماعات از ایجاد پایگاه های فرهنگی به منظور دستیابی به اهداف اجتماعی محلات خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳ تهران، حمید جوانی به اجرای تدابیر و برنامه ریزی های کلان فرهنگی با محوریت مساجد تاکید کرد و گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) که تحصیل، تهذیب و ورزش را برای همه جوانان به عنوان سه راهبرد اساسی در زندگی مطرح کرده اند، باید برنامه های کلانی را برای تقویت مراکز فرهنگی و مذهبی طرح ریزی کرد.

شهردار منطقه ۳ افزود: به طور حتم با همراهی، همدلی و راهنمایی ائمه جماعات در کسب اهداف والای فرهنگی گام های مثمرثمری برخواهیم داشت.

شهردار منطقه ۳ افزود: با توجه به اهمیت موضوع مسجد محوری، با حضور در جمع نمازگزاران و شهروندان در مساجد سطح منطقه، مشکلات، مسائل و نیازهای آنها به صورت چهره به چهره و بی واسطه بررسی می شود.

حمید جوانی ابراز امیدواری کرد؛ که با برگزاری همایش های فصلی بتوان از ظرفیت ائمه جماعات در راستای دستیابی به اهداف فرهنگی و اجتماعی استفاده کرد.

او با بیان اینکه دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به صورت مردمی و خود جوش برگزار می شود اظهار داشت: شهرداری این منطقه با بهره گیری از ظرفیت مساجد و بسیج، تمامی توان خود را برای اجرای هر چه باشکوه تر این مراسم بکار خواهد گرفت.

در ادامه حجت الاسلام صادق زاده رییس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران گفت: شورای فرهنگی با محوریت مساجد و همکاری بسیج، آموزش و پرورش و نیروی انتظامی می تواند آثار و برکات زیادی را در سطح جامعه ایجاد کند.

رییس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران افزود: یکی از وظایف این شورا، شناسایی آسیب های هر منطقه و برنامه ریزی برای رفع آنها است.

همچنین حجت الاسلام کرمانی رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: مساجد نقش به سزایی در تبیین رویدادهای پیش رو اعم از هفته های بصیرت و مقاومت، نهم دی، شهادت حضرت زهرا(س) و شهادت سردار قاسم سلیمانی ایفا می کنند و با دعوت مردم به اندیشه در حوزه های بصیرت و جهاد فرصت عمل را برای وارونه نشان دادن حقایق از دشمنان می گیرند.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد افزود: در دومین سالگرد شهادت سردار دلها، مساجد باید برنامه های تبلیغی و فرهنگی گسترده ای را در زمینه بازخوانی وصیت ایشان انجام دهند.

حجت الاسلام کرمانی افزود: به منظورارتقای سطح مذهبی و اجتماعی منطقه ۳ می بایست فعالیت هایی که در مساجد انجام می شود به صورت شبکه ای اجرا شود.

محمد کیخا معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران نیز گفت: تولید سالانه ۳۵ میلیون تن مواد غذایی دورریز در کشور و ۵ تن زباله در شبانه روز در پایتخت، محیط زیست را با مخاطرات جدی مواجه کرده که این امر لزوم مهارت های آموزشی در مباحث کاهش تولید و تفکیک پسماند را بیش از بیش نشان می دهد که در این رابطه مساجد به عنوان یک پایگاه مردمی می توانند در کنار مدیریت شهری نقش به سزایی را ایفا کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه