× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سرپرست اداره جهاد کشاورزی اسلامشهر گفت: در سطح شهرستان اسلامشهر 191 هکتار کلزا کشت شده است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی اداره جهاد کشاورزی شهرستان اسلامشهر، طی بازدید از مزارع کلزا سطح شهرستان اسلامشهر که با حضور معاون مدیریت زراعت جهاد کشاورزی استان تهران و کارشناسان اداره تولیدات دامی و گیاهی شهرستان انجام شد،ایلکا سرپرست اداره جهاد کشاورزی اسلامشهر اظهار کرد: در سطح این شهرستان ۱۹۱ هکتار کلزا کشت شده است که از دسته اکاپی، زرفام، هیدرومل و نپتون استفاده شده است.

سرپرست اداره جهاد کشاورزی اسلامشهر، در خصوص کشت کلزا گفت: کلزا یکی از گیاهان روغنی است که دانه آن حاوی مقادیر بالای روغن و کنجاله آن حاوی ۳۶ تا ۴۰ درصد پروتئین می باشد.

وی گفت:روغن کلزا به دلیل ترکیب مناسب اسید های چرب غیر اشباع و کمترین میزان اسیدهای چرب اشباع با کیفیت ترین روغن گیاهی است. کنجاله کلزا نیز به عنوان غذای دام مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول را می توان به خوبی در تناوب با غلات قرار داد، همچنین این گیاه درکنترل بیماری ها، آفات وعلفهای هرزمزارع نیز مؤثر می باشد.

ایلکا در ادامه افزود: زمان برداشت کلزا در این شهرستان اواسط خرداد ماه می باشد، که میانگین برداشت ۲٫۵ تن در هکتار پیش بینی می گردد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه