× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل شرکت شهر سالم در مراسم آغاز پایش سلامت 10هزار بازنشسته شهرداری تهران و همسرانشان اظهار کرد: مهمترین ابزاری که می‌تواند هزینه‌های درمانی و نگرانی‌های سلامت خانواده‌ها را کاهش داد، پرداختن به علائم هشدار بیماری پیش از آن که به یک بحران تبدیل شود، است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت […]

مدیرعامل شرکت شهر سالم در مراسم آغاز پایش سلامت 10هزار بازنشسته شهرداری تهران و همسرانشان اظهار کرد: مهمترین ابزاری که می‌تواند هزینه‌های درمانی و نگرانی‌های سلامت خانواده‌ها را کاهش داد، پرداختن به علائم هشدار بیماری پیش از آن که به یک بحران تبدیل شود، است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم، حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم، در آیین آغاز پایش سلامت بازنشستگان شهرداری تهران که در مرکز دائمی پایش سلامت کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران برگزار شد، با بیان اینکه پایش سلامت، مهمترین ابزار سیاست اولویت پیشگیری بر درمان است، گفت: ما از مدت‌ها قبل پایش سلامت را به عنوان طب پیشگیری در دستور کار شرکت شهر سالم داشتیم. مهمترین ابزاری که می‌تواند هزینه‌های درمانی و نگرانی‌های سلامت خانواده‌ها را کاهش داد، پرداختن به علائم هشدار بیماری پیش از آن که به یک بحران تبدیل شود، است.

وی با اشاره به هزینه‌های سنگین درمان که چالش‌های جدی برای بسیاری از بیماران ایجاد می‌کند، گفت: در سال 97 پروژه سنگین پایش سلامت کارگری که از وظایف شرکت شهر سالم بود، آغاز شد و 17هزار و 300 نفر از کارگران خدمات شهری و فضای سبز در یک برنامه مدون و با موفقیت به انجام رساندند و بیش از 30 هزار تن از کارکنان شهرداری تهران نیز پایش سلامت شدند. تنها در بخش کارگری، 2500 نفر از افرادی که علی‌رغم ابتلا به بیماری، خبری از آن نداشتند، برای انجام روند درمانی به مراکز درمانی طرف قرارداد شهرداری تهران ارجاع داده شدند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم با تاکید بر رضایت‌بخش بودن نتایج این پایش‌ها ادامه داد: با تجربه‌ای که همکاران من در معاونت پیشگیری از این پایش‌ها اندوختند، این پایش‌ها هم‌اکنون از کیفیت خوبی برخوردار هستند، و امکان تشخیص بیماری و جلوگیری از تبعات آتی، به وجود آمده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آماری درباره بی‌اطلاعی قریب به نیمی از مبتلایان به بیماری فشار خون که می‌تواند به سکته، از کار افتادن کلیه‌ها و حتی فلج شدن بینجامد، گفت: بازنشسته‌ها ولی‌نعمتان شهرداری تهران هستند و به عنوان کسانی که برای شهر و شهرداری تهران زحمت خود را کشیده‌اند، وظیفه ما رسیدگی به آنها و رفع دغدغه‌های‌شان در حوزه درمان است.

بر اساس این گزارش، در ابتدای آیین آغاز پایش سلامت بازنشستگان شهرداری تهران، مهدی نادمی مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران توجه به طرح‌های درازمدتی چون پایش سلامت را تمایز مدیریت کنونی شهری با کارنامه اکثر مدیران در ادوار مختلف کشور دانست و خاطرنشان کرد: در چند دهه گذشته در کشورهای مدرن آنقدر که بر پیشگیری تمرکز شده، در بخش درمان هزینه نمی‌کنند. به خصوص در رده سالمندان که اولویت دادن به حفظ سلامتی آنها و همچنین کاهش چشمگیر هزینه‌های درمانی منجر می‌شود.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم، مجتبی قاسمی، مدیرعامل کانون بازنشستگان شهرداری تهران با تقدیر از دست‌اندرکاران دو مجموعه سازمان بازنشستگی و شرکت شهر سالم به خاطر آغاز این طرح گفت: پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری برای بازنشستگان بسیار ارزشمند است و ثمرات مثبتی خواهد داشت. چرا که بیماری در سن جوانی ممکن است با مقداری دارو برطرف شود، اما اگر سالمندی به بیماری مبتلا شود، احتمال درمان‌های سخت و هزینه‌های سنگین زیاد است.

در حاشیه این مراسم که با چکاپ پزشکی تنی چند از بازنشستگان شهرداری تهران و همسرانشان همراه بود، تفاهم‌نامه همکاری بین مدیران عامل شرکت شهر سالم و سازمان بازنشستگی شهرداری تهران امضا شد.

گفتنی است چکاپ پزشکی 10هزار بازنشسته و همسرانشان که شامل انجام آزمایشات، گرفتن نوار قلب، معاینه پزشک عمومی، بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی، پایش سلامت روانی و تشکیل پرونده سلامت آنها خواهد بود، علاوه بر مرکز دائمی پایش سلامت کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران، در درمانگاه‌های 18گانه شهرداری تهران انجام می‌شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه