× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

دبیر کمیته بیمه سلامت با اشاره به اینکه سامانه 1666 به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات مردم در خصوص بیماری کرونا است، گفت: به طور متوسط در طی 10 روز گذشته در شبانه روز بین 8 تا 9 هزار تماس با تیم پرستاری یعنی سطح یک پاسخگویی و بین هزار تا هزارو 500 تماس با […]

دبیر کمیته بیمه سلامت با اشاره به اینکه سامانه 1666 به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات مردم در خصوص بیماری کرونا است، گفت: به طور متوسط در طی 10 روز گذشته در شبانه روز بین 8 تا 9 هزار تماس با تیم پرستاری یعنی سطح یک پاسخگویی و بین هزار تا هزارو 500 تماس با تیم پزشکی یعنی سطح دو پاسخگویی انجام شده است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا،آناهیتا کشاورزی دبیر کمیته بیمه سلامت، بیان کرد: در سامانه 1666 ما پاسخگوی سوالات افرادی هستیم که در خصوص بیماری کرونا دچار ابهاماتی هستند و در خصوص اینکه با توجه به علائم اظهار شده  آیا احتمال ابتلابه بیماری کرونا هست یا خیر و در چه زمانی و با چه علائمی باید به بیمارستان یا مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند راهنمایی می‌شوند.

وی ادامه داد: اطلاعات پزشکان و پرستاران به منظور پاسخگویی به مردم  براساس منابع وزارت بهداشت است. در صورتی که با توجه به علائم، تشخیص پزشکان احتمال بیماری کرونا یا آنفلوانزا باشد متناسب با علائم به مراکز بهداشتی و درمانی و یا به بیمارستانها معرفی می‌شوند.

دبیر کمیته بیمه سلامت  گفت: به سوالات در دو سطح پاسخ داده می شود. در سطح اول پرستاران راهنمایی‌های اولیه را در رابطه با مسائل بهداشتی و ایمنی انجام می دهند و در سطح دوم پزشکان پاسخگوی سوالات مرتبط با تشخیص و راهنمایی به منظور دریافت درمان‌های لازم ، هستند.

کشاورزی افزود: پرستاران در سه شیفت و پزشکان در چهار شیفت پاسخگوی سوالات به صورت 24 ساعته هستند. پزشکان پاسخگو از همکاران  سازمان بیمه سلامت در ستاد و31 استان کشورهستند و در موارد کمبود نیرو از نیروهای سایر بخش ها برای تکمیل کادر پاسخگویی استفاده می شود.

وی گفت: بیشترین تماس‌ها ناشی از اضطراب ابتلا به کرونا است. هر خبری که در فضای مجازی منتشر شده بعضا باعث نگرانی‌هایی می شود که بازتاب آن را در تماس هایی که مردم با این سامانه دارند، مشاهده می‌کنیم. بنابراین توصیه می‌شود که افراد اخباررا فقط از منابع معتبر وزارت بهداشت پیگیری کنند.

دبیرکمیته بیمه سلامت  تاکید کرد: سعی ما همواره بر این است که با توجه به فضای عمومی با دقت کافی در موارد غیر محتمل به ابتلا ، در جهت کاهش اضطراب و ایجاد  آرامش و در موارد احتمال ابتلا، راهنمایی‌های لازم دراختیارمردم قرار گیرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه