× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

وزارت بهداشت برخلاف نظر مقام معظم رهبری که فرمودند بیماران نباید به جز رنج بیماری، رنج دیگری داشته باشند عمل کرده است.

به گزارش ثمره نیوز،غلامرضا نوری قزلجه نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ثمره نیوز، با انتقاد از عملکرد وزارت بهداشت گفت: در طی ماه‌های اخیر افزایش سرسام آور قیمت دارو را حتی تا ۱۰ برابر شاهد بوده ایم ، اما اقدام عملی و موثری از جانب وزارت بهداشت برای مقابله با این موضوع را نمی بینیم.

 

این نماینده مجلس، پاسخ های ارائه شده توسط دکتر عین اللهی وزیر بهداشت و درمان را به سوالات نمایندگان، ناکافی دانست و گفت: ما اقدامات امیدوارکننده ای که بتواند جلوی این اتفاقات را بگیرد نمی بینیم، به نوعی می توان گفت حوزه ی مدیریت وزارت خانه ضعیف تر از تن است که بتواند کاری در این زمینه انجام دهد.

 

نوری قزلجه با انتقاد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو ، ادامه داد: وزارت بهداشت که متولی درمان در کشور است نه تنها با حذف این ارز مخالفت نکرد بلکه با این عنوان که در این عرصه فساد وجود دارد ، حذف این ارز را به نوعی خواستار شد.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی مبلغ ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص یافته به بخش درمان را چیزی حدود ۴۰۰ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: اگر تمام این مبلغ را نیز به بیماران خاص اختصاص می دادیم چه اتفاقی می افتاد که وزارت بهداشت و درمان در برابر حذف آن مقاومت نکرد؟

 

وی با ابراز اینکه مقام معظم رهبری فرمودند بیماران نباید غیر از رنج بیماری رنج دیگری داشته باشند ، توضیح داد:آیا الآن اینگونه است؟ یا اینکه بیماران نسخه به دست ، از این داروخانه به آن داروخانه می روند؟ آیا اینها رنج نیست که با مدیریت ضعیف و بی تدبیری ها به مردم تحمیل شده است؟

 

وی به مصوبه سال گذشته مجلس شورای اسلامی در خصوص الکترونیکی شدن خدمات دولتی گریزی زد و اظهار داشت:همانگونه که مستحضرید مجلس سال گذشته قانونی را در خصوص صدور مجوزهای کسب و کار به صورت الکترونیکی جهت تسهیل صدور مجوزها صادر کرد، که متاسفانه وزارت بهداشت در برابر این قانون مقاومت و نسبت به اجرای تمکین نکرده ، به گونه ای که ضعیفترین وزارتخانه در این زمینه است و کماکان همان روش‌های رانتی و غیر صحیح سنتی را به کار می برد.

 

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی ، با انتقاد از انتخاب و انتصاب مدیران در وزارتخانه گفت:مدیران کارآمد و کاربلد در وزارت بهداشت به کار گرفته نشده اند و ضعف مدیریت از سطوح بالا تا پایین ادامه یافته که آثار آن در عرصه بهداشت و درمان و دارو در سطح کشور مشهود است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه