× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: بنیاد مسکن به‌منظور نوسازی بافت‌های فرسوده در شهرری وام ۲۰۰ میلیون تومانی با سود ۵ درصد و باز پرداخت ۲۰ ساله پرداخت خواهد کرد.

به گزارش ثمره نیوز؛ سیدعلی یزدی خواه با بیان اینکه ری یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های استان تهران و دارای بافت‌های فرسوده فراوانی است اظهار داشت: جلسه‌ای با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌منظور بررسی راهکارهای احیای بافت‌های فرسوده و بازنگری طرح هادی روستاها صورت گرفت.

وی افزود: با توجه به لزوم نوسازی بافت‌های فرسوده روستایی و شهری و وجود خانواده‌های کم برخوردار و نیز عدم برخورداری از امکانات رفاهی مقرر شد رئیس بنیاد مسکن از محلات هاشم‌آباد، نفر آباد و روستاهای شهرستان بازدید میدانی داشته باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه گفت: بنیاد مسکن به‌منظور نوسازی بافت‌های فرسوده وام ۲۰۰ میلیون تومانی با سود ۵ درصد، باز پرداخت ۲۰ ساله و با ضمانت سفته زنجیره‌ای سه نفره و همچنین برای افراد تحت پوشش کمیته امداد ۴۰ میلیون تومان وام بلاعوض در نظر گرفته است.

یزدی خواه با اشاره به عدم بازنگری طرح هادی تعدادی از روستاهای شهرستان ری تصریح کرد: مقرر شده است که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن تخصیص اعتبارات لازم نسبت به بازنگری طرح هادی روستاهایی که بیش از ۱۰ سال از طرح هادی آن‌ها می‌گذرد با قید فوریت اقدام کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه با اشاره به دیدار با قائم مقام وزیر میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد معاونت میراثی وزارتخانه ضمن بازدید میدانی از محله نفر آباد موضوع را مورد بررسی قرار داده و مجوز ساخت تا ۴ طبقه مسکونی در شورای فنی وزارت میراث فرهنگی با نظر مساعد مورد بازنگری قرار گیرد.

منبع: تسنیم

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه