× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سردار حمیدی گفت: یکی از دلایل عدم شماره گذاری موتورسیکلت های سنگین همین سلب آسایش و امنیت مردم است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از  مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ، سردار محمد حسین حمیدی در همایش موتور سیکلت سواران سنگین که بعد از ظهر دهم آبان ماه در ستاد پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد با بیان اینکه موضوع تردد موتور سیکلت ها در سال‌های گذشته نیز وجود داشته اظهار کرد: با مزایایی که موتورسیکلت‌های سنگین دارند می‌توان از آنها درست ، بجا و با ساماندهی و نظم استفاده کرد ولی هم اکنون راکبین از معایب آن استفاده می کنند که می توان با ساماندهی و یک نظم، از مزایای آنها استفاده بجا و درست کرد .

وی عنوان کرد : هیچ مجوزی معتبر نیست مگر پلاک وسیله نقلیه که بجز آن تردد این موتورها در سطح شهر ها و جاده ها و معابر ممنوع است و تا زمانی که قانون اصلاح نشده قانون قبلی سر جای خود است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: جامعه از ما آسایش می‌خواهد و نمی‌توانیم اجازه تردد و تخلفات متعدد را به این موتورهای سنگین در سطح معابر بدهیم.

وی گفت : اینکه عده ای بخواهند در سطح راهها بصورت فردی و گروهی اقدام به تردد با موتورسنگین نمایند و ایجاد رعب و وحشت کنند ،اصلا برای پلیس قابل قبول نیست و برخی از این راکبین حتی نمی توانند بر روی دوچرخ این وسیله کنترل داشته باشند حال اینکه برخی تک چرخ هم زده و با عکس گرفتن از خود در این حالات در فضای مجازی این کار خود را نشان می دهند و با این اقدام آسیب هایی که ممکن است به خود و دیگران بزنند شاید قابل جبران نباشد .

وی گفت : بنده پلیس این جامعه هستم و اگر به وظیفه قانونی خود در مورد توقیف و برخورد با ناهنجاریهای موتورسیکلت های سنگین عمل می کنم ، این خواست و درخواست و مطالبه گری مردم است و شهروندان این موضوع را از پلیس راهور تقاضا می کنند و اگر در این خصوص کوتاهی و مماشات شده اشتباه کرده ایم .

سردار حمیدی گفت :چرا باید شهروندان نیمه های شب از خواب بپرند چرا که فردی یک موتور خریده و با دوست خود و با صدای ناهنجار در معابر و بزرگراهها تردد می کند و آسایش و امنیت شهروندان را بر هم میزند و چه تضمینی وجود دارد که اگر به فردی این موتورسیکلت سنگین را تحویل بدهیم و وی ظرفیت استفاده از این وسیله را داشته باشد ؟
سردار حمیدی بیان داشت : الان با این تعداد معدود موتورسیکلت که بعضا در شهر تردد می کنند و باعث ایجاد ناهنجاری می شوند وضعیت ما این است چه برسد به آن موقع که این وسیله پلاک شود و به تعداد زیاد در شهر تردد کنند و هیچ مدیر و مسئولی بخاطر همه این موارد ، به خود اجازه نمی دهد که به این دسته وقشر مجوز تردد بدهد و ما نمی توانیم بی تفاوت باشیم چون وظیفه ذاتی ماست و جامعه این را از ما می خواهد .

وی افزود : برای ما جان و مال ، سلامت و امنیت مردم بسیار مهم است و حال انکه کسی بخواهد اینها را برهم بزند پلیس با ان برخورد می کند . پلیس هم اکنون موتورهای سنگین فاقد پلاک را توقیف می کند و اگر هم زمانی قرار باشد که این موتورها شماره گذاری شوند در صورت تخلف بازهم نسبت به توقیف آنها اقدام خواهیم کرد .

وی گفت :پلیس راهور تهران بزرگ از سال گذشته بصورت جد برخورد با موتورسیکلت سواران سنگین را در دستور کار خود قرار داده و مراجع قضایی بدلیل اهمیت موضوع ، از این اقدام حمایت کردند و احکام خیلی ویژه ای را برای موتورسیکلت سوارانی که واقعا نظم شهر و ایمنی سایرین را بخطر انداختند صادر کردند و با این پشتوانه قضایی تعداد زیادی از این موتورسیکلت های متخلف را توقیف کرده ایم .

وی افزود : در همین خصوص امروز جلسه آموزشی برای آنها داشتیم تا نقطه نظرات ، آسیب ها و تحلیل هایی که از رفتارهای پرخطر می تواند در این حوزه ایجاد شود را بررسی نماییم که امید است با تداوم این آموزشها اصلاح رفتار صورت گرفته و جامعه شاهد کاهش رفتارهای پر خطر باشد .

وی اشاره کرد : راکبان موتور سیکلت‌های سنگین باید برای تخلیه هیجان‌های خود به پیست ها مراجعه کنند .

سردار حمیدی گفت : اصل موضوع بر این است که وسیله نقلیه ای که فاقد پلاک است مجوز تردد در سطح جاده ها و شهرها را ندارد و پلیس راهور تهران بزرگ نیز مبتنی بر همین اصل قانونی ، به دارندگان این نوع موتورسیکلت نباید اجازه تردد بدهد و ما نیز در تلاش هستیم که برای سامان دهی وضع موجود اتفاقات بهتری روی دهد .

وی بیان داشت : ما برای ساماندهی موتورسیکلت های سنگین و هویت بخشی به آنها اقدامات خود را در حوزه هایی که می توان پیگیری نمود انجام می دهیم و حل این موضوع یک کار فردی نیست و باید یک اقدام جمعی صورت بگیرد و صدور مجوز ترددها فقط در اختیار پلیس نبوده و سازمان های مختلف در حوزه قوانین و مقررات می بایست ورود نمایند و پلیس هم نقطه نظرات کارشناسی خود را ارایه می دهد و هر چه که قانون شود و تصمیم بگیرند ، پلیس آنرا اجرا خواهد کرد.

سردار حمیدی بیان کرد: همکاران ما با متخلفان برخورد خواهند کرد و ضمن اینکه موتورسیکلت آنان توقیف خواهد شد این موتورسواران را به مراجع قصایی معرفی خواهد کرد و همشهریان تهرانی بدانند که مطالبات آنان پیگیری شده و اینکه برهم زدن نظم و امنیت شهروندان خط قرمز ما است.

در پایان این جلسه سه تن از راکبین موتورسنگین به نمایندگی از دیگر موتورسواران پشت میکروفون آمدند و نظرات و درخواست های خود را به سمع و نظر رییس پلیس راهور تهران بزرگ رسانیدند که سردار حمیدی ضمن پاسخگویی به شبهات و سوالات ایشان توصیه های لازم را ارائه نمودند

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه