× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به دنبال افزایش ذرات آلاینده هوا در استان هشدار داد و گفت: شهروندان از حضور در ارتفاعات بپرهیزند.

به گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز حامد یزدی مهر، عصر یکشنبه از صدور هشدار زرد وزش باد شدید توسط سازمان هواشناسی استان تهران خبر داد و اظهار داشت: طبق این پیش بینی به شهروندان استان تهران توصیه می‌شود از عصر فردا دوشنبه ششم شهریور ماه تا روز پنجشنبه نهم شهریورماه به ویژه در ساعات عصر و شب نکات ایمنی وزش باد را رعایت کنند و از حضور در ارتفاعات و زیر درختان فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی بپرهیزند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه در خصوص خیزش و انتقال و گسترش گردوغبار نیز هشدار داد و عنوان داشت: با توجه اعلام هواشناسی برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفتم و هشتم شهریور ماه وزش باد خیلی شدید با احتمال رخداد تندباد موقتی پیش بینی شده که به موازات آن افزایش و انباشت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

 

یزدی مهر با اشاره به اینکه ذرات معلق هوا از سه طریق تنفس، جذب پوستی و تغذیه،بدن انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، افزود: از همه شهروندان می‌خواهیم برای کاهش مواجهه و اثرات خطرناک ایجاد شده توسط ذرات حتی المقدور از حضور در فضای باز خودداری کنند و در صورت امکان درب‌ها و پنجره‌ها را بسته نگه داشته و از طریق تغذیه مناسب تا حدودی این اثرات را بر بدن کاهش دهند.

 

وی در ادامه بر ضرورت استفاده از ماسک در شرایط بروز آلودگی هوا و گرد و غبار فراوان تاکید کرد و بیان داشت: اولین توصیه بهداشتی در زمان آلودگی هوا ماندن در فضای بسته است، اما اگر به سبب کار و شغل مجبور هستید به مدت زیاد در محیط بیرون بمانید از ماسک‌های تنفسی مناسب استفاده کنید.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین از آماده باش مدیریت بحران نیز خبر داد و بیان داشت: برای دستگاه‌های عضو ستاد نیز ابلاغیه هشدار ارسال شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه