× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

با مطالعه این مطلب دیگر با سرعت وارد میدان نمی شوید .

به گزارش ثمره نیوز؛ معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ یکی از علل وقوع تصادفات را در میادین ، عدم رعایت حق تقدم عبور از سوی رانندگان می داند که به گفته وی بسیاری از رانندگان این قانون را فراموش کرده و یا از آن بی اطلاع هستند
سرهنگ علی همه خانی در گفتگو با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت : یکی از رایج ترین علل وقوع تصادفات و حوادث رانندگی رعایت نکردن حق تقدم در هنگام عبور از میادین است که بسیاری از رانندگان از قوانین و مقررات آن بی اطلاع هستند و آن را فراموش کرده اند .
رعایت حق تقدم در هنگام عبور از میادین می تواند تا حد زیادی از بروز خیلی از تصادفات جلوگیری کرده و تعداد حوادث را در میدان کاهش دهد .
در هنگام تصادف در میدان ۴ حالت پیش روی قرار می گیرد و حالت اول این است که در هنگام ورود به میادین حق تقدم با وسیله نقلیه ای است که داخل میدان در حال حرکت است یعنی در صورت وقوع تصادف و حادثه وسیله ای که نقلیه ای که تازه وارد میدان شده است مقصر حادثه می باشد .
حالت دوم زمانی است که هر دو وسیله در حال گردش در میدان هستند حق تقدم با وسیله نقلیه ای است که به سکوی میدان نزدیکتر است (مرکز میدان ) و در صورت وقوع تصادف خودرویی که به میدان نزدیک تر است حق تقدم عبور دارد.
حالت سوم در حالی است که هر دو وسیله در حال گردش و حرکت در میدان هستند اما یکی از خودروها به سمت راست منحرف و یا تغییر مسیر می دهد و با خودرویی که در مسیر خود در دایره میدان تردد می کند برخورد می نماید که در این صورت خودرویی که تغییر مسیر داده مقصر حادثه و حق تقدم با خودرویی است که در مسیر صحیحی خود تردد می کند .
حالت چهارم در حالی است که هر دو وسیله در حال گردش و حرکت در میدان هستند اما خودرویی قصد خروج از میدان را دارد که در این صورت حق تقدم با خودرویی است که داخل میدان در حال گردش می باشد و خودرویی که قصد خروج از میدان را دارد در صورت تصادف مقصر حادثه می باشد .
حال ببینید در هنگام عبور از میادین شما در کدام وضعیت قرار دارید و چگونه می توانید از برخورد با خودروها جلوگیری نمایید که معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به این پرسش پاسخ دقیق می دهد : هنگام ورود به میدان حتما از سرعت خود کاسته و دقت کنید حق تقدم با خودروهایی هست که الان در میدان حضور دارند و حداکثر سرعت در میادین ۳۰ کیولمتر است که می بایست آنرا رعایت نمایید و همچنین نکته دومی که می تواند به شما کمک نماید که در میادین تصادف نکنید رعایت حق تقدم عبور در میادین است که با مطالعه دقیق ۴ حالت ذکر شده دیگر تصادف نخواهید داشت .
سرهنگ علی همه خانی در پایان گفت : ۷ درصد از تصادفات رانندگی در میادین و تقاطع ها روی می دهد که علل عمده آنها عدم رعایت حق تقدم می باشد که امید است با رعایت حق تقدم عبور شاهد حوادث و تصادفات در سطح شهر تهران نباشیم

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه