× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از راه‌اندازی اپلیکیشن شهر آماده خبر داد و گفت: طرح مدرسه آماده با حمایت شهرداری و مشارکت آموزش و پرورش تبدیل به طرح ملی می‌شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رضا کرمی‌محمدی در همایش گام دوم […]

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از راه‌اندازی اپلیکیشن شهر آماده خبر داد و گفت: طرح مدرسه آماده با حمایت شهرداری و مشارکت آموزش و پرورش تبدیل به طرح ملی می‌شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رضا کرمی‌محمدی در همایش گام دوم طرح مدرسه آماده که با حضور 1500 مدیر مدرسه تهران برگزار شد، اظهار داشت: آموزش از مواردی است که در مقایسه با سایر موضوعات در پیشگیری از حوادث و حتی کاهش آسیب‌های ناشی از آن نقش مؤثری دارد و در حوزه‌های متفاوتی این موضوع باید مورد اولویت قرار بگیرد.

وی افزود: بخش عمده موفقیت در مدیریت بحران مشارکت مردمی است و در صورتی که آموزش به شهروندان به خوبی انجام گیرد می‌توانیم نتایج مؤثری را در کاهش آسیب حوادث داشته باشیم ولی متاسفانه علیرغم این مسئله به این موضوع توجه نشده است.

 رئیس سازمان پیشگیری و  مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد:‌ شناسایی ایمنی مدارس و انتقال اطلاعات از طریق دانش‌آموزان به خانواده‌ها بسیار حائز اهمیت است و طرح مدرسه آماده سبب انتقال آموزش به دانش‌آموزان می‌شود و آمادگی جامعه از این طریق ارتقاء خواهد یافت.

اپلیکیشن شهر آماده به زودی در اختیار همه شهروندان قرار می گیرد

کرمی‌محمدی در این همایش افزود: موضوع اصلی این گردهمایی دو محور اساسی ارتقای طرح مدرسه آماده به طرح ملی و راه‌اندازی اپلیکیشن شهر آماده از امروز است.

وی خاطرنشان کرد: ارتقاء طرح مدرسه آماده به طرح ملی با حمایت شهردار تهران و مشارکت وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در حال محقق شدن است و همچنین با راه‌اندازی اپلیکیشن شهر آماده امروز امور مرتبط با آموزش شهروندان از این طریق ارائه خواهد شد.

وی افزود: بخش عمده ای از موفقیت در مدیریت بحران مرهون مشارکت مردمی است اما متاسفانه در این خصوص وضعیت ما خوب نیست و نیاز به آموزش در این بخش به شدت حس می شود.

وی با بیان اینکه در این مسیر استفاده از توان آموزش و پرورش بسیار مهم است و وزیر آموزش و پرورش در این باره کمک های شایانی کرده و طرح مدرسه آماده در این خصوص انجام می شود، افزود: امیدواریم به زودی طرح مدرسه آماده را در کل استان های کشور اجرا کنیم.

وی افزود: اپلیکیشن شهر آماده نیز در این راستا تولید شده و قرار است در خدمت شهروندان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مدرسه آماده مدرسه ای است که مخاطراتش به کمترین حد رسیده باشد و بعد از بحران های طبیعی بتواند به سرعت به چرخه خدمت رسانی بازگردد؛ در این طرح آموزش های مدیریت بحران توسط مدیر و مسئولان مدرسه به دانش آموزان داده می شود. منابع مورد نیاز برای ایمن سازی مدرسه و وجود کمک های اولیه در مدرسه توسط دستگاه های ذی ربط داده می شود.

امضای تفاهم نامه همکاری 4 جانبه با هدف تدوین و اجرای طرح ملی مدرسه آماده

همچنین در این همایش، تفاهم نامه همکاری ملی طرح مدرسه آماده میان وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، سازمان پدافند غیرعامل و شهرداری تهران به منظور توسعه طرح مدرسه آماده در کل مدارس کشور به امضاء رسید.

این سند همکاری در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران در حوزه آموزش مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و تجربیات حاصل از اجرای پایلوت طرح مدرسه آماده در ۲۸۰۰ مدرسه شهر تهران با رویکرد آموزش، فرهنگ سازی و مشارکت اجتماعی و فراهم بودن زیرساخت‌های اطلاعاتی و محتوایی حاصل از اجرای این طرح، به امضاء رسید.

مصون سازی و ارتقای آمادگی ایمنی و توانمندسازی مدارس کشور از اهداف این تفاهم نامه است که برای مقابله با حوادث و با موضوع تدوین و اجرای نسخه ملی طرح مدرسه آماده در مدارس سراسر کشور به امضا رسید.

بر اساس این گزارش، تشکیل کارگروه تخصصی چهار جانبه با محوریت سازمان مدیریت بحران کشور،  بررسی و باز طراحی طرح مدرسه آماده و تدوین نسخه ملی طرح مدرسه آماده و تهیه دستورالعمل و برنامه اجرایی طرح در سراسر کشور از جمله محورهای همکاری این تفاهم نامه به شمار می آید.

اهدای کانکس تجهیزات امداد و نجات به مدارس آماده

همچنین رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اهداء کانکس حاوی تجهیزات امداد و نجات، ارتباطی و پشتیبانی و اقلام دارویی در گام دوم طرح مدرسه آماده به مدارس عضو این طرح از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، خبر داد.

کرمی محمدی افزود: این کانکس با امضای تفاهم‌نامه از سوی دبیر ستاد مدیریت بحران هر منطقه به مدیر مدرسه تحویل می شود و کانکس تجهیزات امداد و نجات مدرسه، حداقل امکانات لازم برای انجام واکنش اضطراری را در اختیار مدیر و گروه مدیریت بحران مدرسه قرار می‌دهد.

وی افزود: اعضای گروه مدیریت بحران مدرسه می‌توانند از تجهیزات این کانکس در شرایط اضطراری یا در تمرین و مانورها با تشخیص مدیر مدرسه استفاده کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه