× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، عملکرد این سازمان درارایه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب به بیمه شدگان درسال 98 را تشریح کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا ، طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، درجلسه ویدئو کنفرانس با مدیران ستادی و استانی سازمان بیمه سلامت، با اشاره به اینکه سال 98 […]

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، عملکرد این سازمان درارایه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب به بیمه شدگان درسال 98 را تشریح کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا ، طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، درجلسه ویدئو کنفرانس با مدیران ستادی و استانی سازمان بیمه سلامت، با اشاره به اینکه سال 98 با تمام فراز و نشیب های آن روبه پایان است گفت: خوشبختانه درسال جاری توفیقات قابل قبولی دربخش های مختلف سازمان بیمه سلامت از جمله بخش IT حاصل شد، درهمین رابطه یکی از پروژه هایی که اجرای آن با قدرت ادامه پیدا کرد؛ رسیدگی الکترونیکی دربیمارستان بود که سرعت بیشرفت بسیاری داشت.

رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت، با تاکید براینکه درحوزه نسخه نویسی الکترونیکی دستاوردهای قابل قبولی بدست آمد تصریح کرد: همچنین درخصوص راه اندازی پایگاه اطلاعات بیمه شدگان درمان کشورنیز اقدامات موثری صورت گرفت، از سوی دیگر دربخش استحقاق سنجی هم پیشرفت های بسیاری حاصل شد که امیدواریم این پروژه نیز با قدرت تمام به پیش رود.

وی گفت: پروژه استحقاق سنجی از هفته اول سال آینده درتمامی مراکز ارایه دهنده خدمت اجرا می شود، درهمین رابطه فرد دارای دفترچه بیمه برگه سفید درصورت پایان تاریخ اعتبار دفترچه، نیازی به حضور دردفتر پیشخوان نداشته و می تواند از خدمات درمانی و بهداشتی استفاده کند، همچنین درحذف دفترچه به صورت داوطلبانه نیز قراراست تا اوایل تیر ماه اقدامات مناسبی صورت گیرد .

موهبتی با بیان اینکه پروژه ارزیابی وسع نیز عملیاتی شد و برای اولین بارنگاه ها دراین بخش تغییر پیدا کرد اظهار داشت: پوشش اجباری بیمه سلامت، تحت پوشش قراردادن مددجویان کمیته امداد و طرح های دیگری نیز دراین سال با جدیت پیگیری و به سرانجام رسید که باید از تمام مدیران ستادی و استانی دراین باره تقدیرکرد.

وی با اشاره به اینکه درسال آینده رفع اشکالات و نواقص دردستورکار قرار می گیرد گفت: درحوزه مدیریت منابع و مصارف نیز با استفاده از راهکارهای علمی و پیشرفته و نظرات کارشناسان شرایط قابل قبولی بدست آمد که امیدواریم رویه های منطقی و اصولی ادامه پیدا کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با بیان اینکه درخصوص طرح مشوق های بیمه ای توسط مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت نیزکارهای موثری صورت گرفت تاکید کرد: پروژه منطقی سازی هزینه های نسخه نویسی نیز توسط همکاران درسازمان به نتایج قابل قبولی دست پیدا کرد، لذا امیدواریم با تمام توان بتوان طرح های نیمه کاره را درسال آینده به اتمام رساند.

وی محدودیت های بودجه ای و عدم تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات را یکی از مشکلات جدی سازمان در سال ۹۸ عنوان کرد و افزود: همانطور که در سال ۹۷ اعتبارات تنها به میزان ۶۹ درصد تخصیص پیداکرد، برای سال ۹۸ نیز تنها تخصیص ۸۰ درصد منابع محقق شد که این مساله علی رغم مدیریت منابع و مصارف سبب ایجاد بدهی های جدید برای سازمان بیمه سلامت می شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه