× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مسئول "اچ اس‌ای" پتروشیمی خارگ بوشهر گفت: آتش سوزی در پتروشیمی خارگ عصر امروز پنجشنبه یک فوتی و ۵ مصدوم برجا گذاشت.

  به گزارش ثمره نیوز، “مجتبی یغمایی” در ارتباط تلفنی با شبکه خبر گفت: آتش سوزی ناشی از تخلیه مواد هیدروکربنی، در پتروشیمی خارگ بوشهر ، در دقایق ابتدایی مهار شد.

مسئول “اچ اس‌ای” پتروشیمی خارگ در استان بوشهر گفت: متاسفانه یکی از همکاران با گرفتار شدن در کانون حریق جان خود را از دست داد. این حادثه پنج مصدوم و یک فوتی داشته است.

حال یکی از مصدومان وخیم است که به بیمارستان سوختگی گناوه اعزام شد.

مجتبی یغمایی علت حادثه را ایجاد منبع حرارتی ناشی از تخلیه هیدروکربن از برج‌های فرایندی اعلام کرد.

وی گفت:واحد LPG پتروشیمی خارگ از دیروز برای تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج شده است. در مجتمع پتروشیمی خارگ، سالانه یک میلیون و ۱۳۵ هزار تن متانول، پروپان، بوتان، پنتان و گوگرد تولید می‌شود.

خارگ در حدود ۷۶ کیلومتری شمال غربی بوشهر و ۳۰ کیلومتری [بندر ریگ]و ۳۵ کیلومتری بندر گناوه و از توابع شهرستان بوشهر است.
حال چند سئول در ذهن ایجاد می شود، اول اینکه چرا واحد hse  پتروشیمی خارگ بدون در نظر گرفتن موارد ایمنی در زمان تخلیه مواد خطرناک هیدروکربن اقدام به این کار کرده است؟
دوم اینکه آیا آموزش های ایمنی لازم  را به افراد،در مواجهه با حادثه آتش سوزی از قبل داده شده است؟
سوم چرا برای اینگونه اقدامات خطرناک و حادثه ساز از افراد مجرب تر و ماهر تر استفاده نشده است تا شاهد فوت و مصدومیت تعدادی از هموطنان نباشیم؟
باید منتظر بود تا بررسی های اولیه از همه جوانب این حادثه مورد ارزیابی کارشناسان قرار گیرد و مسئولین مرتبط با این موضوع نظرات و اقدامات خود را اعلام کنند و از هرگونه گمانه زنی هایی که باعث به حاشیه رفتن این حادثه ایجاد می شود خودداری کرد.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه