× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: مقاومت ۳۵ روزه مردم خرمشهر، امروز مبنا و فرهنگ مقاومت و پایداری جبهه مقاومت در مقابله با استکبار و رژیم صهیونسیتی شده است و محمد جهان آرا و یارانش با تکیه‌ بر مساجد خرمشهر بویژه مسجد جامع خرمشهر مقاومت کردند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران،سردار حسن زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در مراسم گرامیداشت عملیات غرورآفرین آزادسازی خرمشهر قهرمان که به همت سازمان بسیج شهرداری تهران و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شد، با اشاره به عملیات غرورآفرین آزادسازی خرمشهر گفت: مبنای نامگذاری عملیات آزادسازی خرمشهر به عملیات الی بیت المقدس، آن بود که عملیات خرمشهر تا آزادسازی قدس شریف ادامه پیدا کند و اگر از دشمن و مقابله با سختی ها نهراسیم و ایستادگی نمائیم، نتیجه آن نصرت الهی و پیروزی خواهد بود.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله ص تهران بزرگ افزود: رژیم بعث عراق سه روز را برای تصرف کل خوزستان و اهواز تعیین کرده بود، اما ۳۵ روز تلاش کرد که خرمشهر را به تصرف خود در بیاورد و مردم خرمشهر با کمترین سلاح و مهمات و کمترین پشتیبانی ها ایستادگی و مقاومت کردند و اجازه ورود دشمنان به خاک میهن را ندادند.

 

وی گفت:مقاومت ۳۵ روزه مردم خرمشهر، امروز مبنا و فرهنگ مقاومت و پایداری جبهه مقاومت در مقابله با استکبار و رژیم صهیونسیتی شده است و محمد جهان آرا و یارانش با تکیه‌ بر مساجد خرمشهر بویژه مسجد جامع خرمشهر مقاومت کردند.

سردار حسن زاده با بیان آن که ما باید قدر مردم و این حماسه بزرگ و انقلابی را بدانیم تصریح کرد: اگر مقاومت مردم خرمشهر را با سایر کشورها مقایسه کنیم، شاهد آن خواهیم بود که قبل از آن که دشمنان به شهرها وارد شوند، شهرها خالی از سکنه می شود، اما در خرمشهر و سوسنگرد و جاهای دیگر، مردم و نوجوان های ما با کمترین امکانات ایستادند و خرمشهر را آزاد کردند و این تفاوت یک ملت امام حسینی و با سابقه حماسی است.

وی گفت: امروز اگر رژیم صهیونیستی از رشد و توسعه روز افزون مقاومت عصبی شده است، به برکت آن مقاومت و ایستادگی و شهدای مظلوم ۳۵ روز مقاومت است. آن زمانی که مردم خرمشهر سلاح و تجهیزاتی نداشتند، رژیم بعث عراق، ۳۰ هزار نیرو با سلاح‌ و تجهیزات به خرمشهر اعزام کرد، اما با مقاومت مردم و رزمندگان اسلام ۱۹ هزار نفر از آنان اسیر گرفته شدند.

سردار حسن زاده اضافه کرد: پیام سخن مقام معظم رهبری که فرمودند خرمشهرها در پیش است، مقاومت و ایستادگی و نهراسیدن از دشمن است. نزدیک ۴۳ سال دشمنان ما همه تلاششان را در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی به کار گرفتند اما همه این تلاش های آنان شکست خورده است ، البته در عرصه اقتصاد و معیشت نبرد، نبرد سنگینی است و قطعاً ایستادگی در مقابل دشمنان، نتیجه آزادی خرمشهر را برای ما رقم خواهد زد.

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه