× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

جلسه ستاد هماهنگی اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا منطقه 2 با هدف هماهنگی بین بخشی و بهره مندی از ظرفیت های همه جانبه در این زمینه به ریاست شهردار منطقه و با حضور دادستان ناحیه دو،فرمانده ناحیه سپاه باهنر،نماینده امور مساجد،جانشین سرکلانتر دوم تهران،رئیس پلیس راهور منطقه ۲ و جمعی از نمایندگان وزارت بهداشت و […]

جلسه ستاد هماهنگی اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا منطقه 2 با هدف هماهنگی بین بخشی و بهره مندی از ظرفیت های همه جانبه در این زمینه به ریاست شهردار منطقه و با حضور دادستان ناحیه دو،فرمانده ناحیه سپاه باهنر،نماینده امور مساجد،جانشین سرکلانتر دوم تهران،رئیس پلیس راهور منطقه ۲ و جمعی از نمایندگان وزارت بهداشت و علوم پزشکی، هلال احمر،فرمانده آتش نشانی و…برگزار شد .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2 تهران، رسول کشت پور شهردار منطقه2 در جلسه ستاد هماهنگی اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا با اشاره براینکه مدیریت شهری از تمام ظرفیت ها برای اقدامات پیشگیرانه استفاده کرده و ضد عفونی کردن مستمرمعابر و تاسیسات شهری را همراه با آموزش و نظارت را در دستور کار قرارداده است، گفت: کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، همکاری نهادها و سازمان ها را می طلبد، لذا امید می رود با هم افزایی و همکاری همه ارگان ها ونهادهای مربوطه با برنامه ریزی دقیق و ساختارمند ، اقدامات موثر پیشگیرانه را اجرا کنیم.

وی در تشریح اقدامات و برنامه های منطقه در این خصوص گفت : در نخستین روزهای شیوع این ویروس،ستاد هماهنگی اقدامات پیشگیرانه در منطقه تشکیل و جلسات مستمر جهت برنامه ریزی و همچنین نظارت وارزیابی فعالیت ها برگزار می شود .

وی با بیان اینکه آموزش و نظارت دو محور اصلی فعالیت های مدیریت منطقه در این زمینه است گفت: بر همین اساس در بهمن ماه پیش از شیوع ویروس ، برنامه های آموزشی گسترده در سرای محلات، مدارس و مساجد منطقه اجراشد و پس از بخشنامه های ابلاغی در خصوص تعطیلی جلسات و همایش ها ، آموزش ها به صورت غیر حضوری و توزیع دو هزار پوستر آموزشی ارائه می شود.

شهردار منطقه با اشاره به آموزش الزامات بهداشتی به کارگران خدمات شهری گفت: با توجه به اینکه نیروهای خدمات شهری به طور مستمربا فضاهای عمومی و پرخطر در تماس هستند و تامین سلامت آنها یکی از اولویت های مورد توجه منطقه است و همزمان با آموزش این افراد ،شستشو و ضدعفونی مراکز اسکان کارگری به صورت مستمر در حال انجام است.

شهردار منطقه 2 شتشو و ضدعفونی ساختمان های شهرداری ،معابرو تاسیسات شهری را از دیگر اقدامات برشمرد وگفت: دراین خصوص ساختمان ها در سه بخش ،ساختمان های اداری،ساختمان های وابسته به شهرداری همچون سرای محلات، سرویس های بهداشتی عمومی، مجموعه های ورزشی وهمچنین مراکز خدمات عمومی از جمله فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار ضدعفونی شده و توسط تیم های تخصصی سلامت و ایمنی و دوام نظارت بر آنها صورت می گیرد.

به گفته وی ضد عفونی معابر اصلی و فرعی ، ایستگاههای مترو ، تاکسی و اتوبوس جهت ارتقای سلامت شهروندان از دیگرفعالیت های ستاد پیشگیری منطقه ۲ است .

کشت پوردر ادامه از آمادگی مدیریت منطقه برای همکاری با وزارت بهداشت ودرمان جهت واگذاری سالن های ستاد بحران خبردادو گفت: همزمان با اقدامات پیشگیرانه، تامین و توزیع وسایل ضد عفونی کننده در محلات کم برخوردار در قالب مسئولیت اجتماعی با مشارکت خیرین، بسیج و نهادهای متولی و سازمان های مردم نهاد انجام شد.

لازم به ذکر است نمایندگان سازمان ها و نهادهای اجرایی ضمن تشریح فعالیت ها و اعلام آمادگی برای همکاری با مدیریت شهری در اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا، پیشنهادات خود را درزمینه بهبود کیفی و کمی خدمات مطرح کردند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه