× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

ترکاشوند کارشناس و فعال مذهبی و فرهنگی گفت: در بین افراد که در ناآرامی های اخیر حضور داشتند افرادی بودند که آگاهی کاملی از فرهنگ عفاف و حجاب نداشتند و همین امر باعث این شد که فریب دست های پشت پرده را بخورند و همه این اقدامات حجمه های دشمنان به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ثمره نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین رسول ترکاشوند کارشناس و فعال مذهبی و فرهنگی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه سازمان بسیج رسانه استان تهران که برای اردوی راهیان پیشرفت عازم شهر نهاوند شده بودند ،در پاسخ به سئوال خبرنگار ثمره نیوز در خصوص اینکه آیا دستگاه های متولی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب توانسته اند به خوبی عهده دار این مسئولیت باشند،اظهار داشت: معقوله عفاف و حجاب نیازمند فرهنگ سازی گسترده در سطح جامعه و کشور است که تاکنون ضعف هایی در ترویج این امر مهم  نیز وجود دارد.

وی گفت: در وقایع و اتفاقات اخیر باید به دنبال ریشه ها و علت ها بود.در بین افرادی که در ناآرامی ها حضور داشتند افرادی بودند که آگاهی کاملی از فرهنگ عفاف و حجاب نداشتند و همین امر باعث این شد که فریب دست های پشت پرده را بخورند و همه این اقدامات حجمه هایی از سوی  دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی است. نباید فراموش کرد که فضای مجازی هم بی تأثیر نبوده و در همین رابطه مقام معظم رهبری در سخنانشان مکرر وضعیت فضای مجازی را به مسئولین تأکید داشتند و این روزها را ایشان می دیدند.

این فعال مذهبی و فرهنگی در ادامه افزود: اگر بخواهیم دیگر شاهد اینگونه اتفاقات نباشیم، فرهنگ سازی عفاف و حجاب باید از سوی اول مسئولین مربوطه که متولی هستند نهادینه شود و سپس لازم است همه مردم شریف و ولایتمدار کشور اسلامی ما آگاهی خود را نسبت به آموزه های دینی را بالا ببرند.

حجت الاسلام ترکاشوند گفت:قطعا اگر شخص بنده و دیگر کارشناسان و مسئولین در کشور نسبت به فرهنگ عفاف و حجاب به خوبی عمل کرده بودیم و یا نسبت به تشخیص مشکلات و درمان آن که می توان به وضعیت اقتصادی و معیشتی که زندگی بسیاری از مردم و مخصوصا جوانان ما را تحت الشعاع قرارداده اشاره کرد، به خوبی اقدام کرده بودیم شاهد وقایع تلخ اخیر نبودیم.

وی با بیان اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در کشور اظهار کرد: درست است که در دین مبین اسلام برای همه فریضه امر به معروف و نهی از منکر تکلیف شده است و اگر این تکلیف به فراموشی سپرده شود بسیاری مشکلات پیش خواهد آمد،اما باید این موضوع را هم در نظر بگیریم، بنده اگر قصد ادای این فریضه را دارم اول خودم باید اهل عمل باشم،زیرا اگر رفتار و کردار بنده در راستای دستورات اسلامی و با خوشرویی و رعایت اصول انسانی و شخصیتی افراد جامعه باشد این فریضه بهتر در کشور جاری و ساری خواهد شد.

 

انتهای پیام/

حسین رشیدی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه