× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مرکز نیکوکاری کریمه اهل بیت (س) با حضور مدیرکل کمیته امداد استان تهران در دفتر امام جمعه رودهن افتتاح شد

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ،سیدابوالفضل پرپنچی،مدیرکل کمیته امداد استان تهران در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری کریمه اهل بیت (س) که در محل دفتر امام جمعه رودهن برگزار شد ضمن تبریک هفته وحدت،گفت: هم اکنون در استان تهران ۳۶ اداره و ۸۰۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان تهران فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۵ هزار خانواده تحت حمایت این نهاد در استان تهران مستأجر هستند،افزود: این نهاد آمادگی دارد در صورت تأمین زمین توسط مسئولان مسکن مورد نیاز خانواده های تحت حمایت را تأمین نماید.

پرپنچی تصریح کرد: هم اکنون پرداخت کمک هزینه اجاره مسکن یکی از برنامه های حمایتی این نهاد به خانواده های تحت حمایت مستأجر است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه سال گذشته ۳۵۲ واحد مسکونی در شهرستان پیشوا احداث و به خانواده های تحت حمایت استان تهران تحویل شد،بیان کرد: برای ساخت هر واحد ۱۹۰میلیون تومان هزینه شده است.

وی،گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵۰۰ فرصت شغلی از طریق طرح های خودکفایی برای کارجویان ایجاد شده است.

پرپنچی،ادامه داد: همچنین ۳۵۰۰ بیمار زمینگیر تحت حمایت این نهاد در استان تهران است که هیچ گونه درآمدی ندارند و تنها از طریق کمک های کمیته امداد زندگی خود را می گذرانند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه هم افزایی و همگرایی با مراکز نیکوکاری می تواند موجب فقرزدایی شود،افزود: در بحث کمک های قرض الحسنه هر چقدر نیکوکاران در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت سپرده گذاری نمایند،کمیته امداد نیز از همین محل نسبت به پرداخت وام به نیازمندان اقدام می نماید و تا مبلغ ۱۰ میلیون تومان هیچ کارمزدی دریافت نمی شود.

علی عزیزی،رئیس کمیته امداد رودهن با بیان اینکه مرکز نیکوکاری کریمه اهل بیت (س) ششمین مرکز نیکوکاری این شهر است،گفت:مراکز نیکوکاری این شهر از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به خانواده های نیازمند کمک کرده اند.
انتهای پیام

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه