× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فرماندار اسلامشهر ضمن تجلیل از ده ماه از خودگذشتگی و تلاش پرستاران و کادر درمان در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا و درمان مبتلایان به این اپیدمی گفت: مردم قدردان ایثار شما پرستاران هستند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مسعود مرسلپور در آئین بزرگداشت حافظان سلامت شهرستان اسلامشهر ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و هفته پرستار اظهار داشت: تیم پرستاری، درمانی و بهداشتی شهرستان اسلامشهر در حوزه مبارزه با اپیدمی، شیوع و درمان بیماری منحوس کرونا توفیقات بسیار خوبی داشته که بخش عظیمی از این توفیقات را مرهون زحمات، ایثارگری و از خودگذشتگی پرستاران و کادر درمانی هستیم.

وی گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در روز پرستار تمامی مسؤولان باید تلاش کنند ضمن رفع مشکلات و دغدغه‌های پرستاران و پرداخت حق الزحمه مناسب، در جهت ارتقاء شأن و جایگاه پرستاران تلاش کنند.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه این ویروس منحوس به لحاظ مختصاتی که دارد، مشقت‌های فراوانی برای کادر درمان به وجود آورده تصریح کرد: تمام کسانی که دغدغه سلامت، عمران و آبادانی کشور را دارند، در شرایط کنونی ضمن توجه و دعای خاص برای کادر پزشکی و درمانی مشقت‌های آن‌ها را نیز درک کرده‌اند.

مرسلپور با تأکید بر اینکه در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا مردم به کار فرهنگی نیاز دارند، تصریح کرد: شما پرستاران می‌توانید در عین حالی که در حوزه درمان فعالیت می‌کنید، همراه بیمار یا خود بیمار را توجیه کنید تا رنج‌های بیماری و سختی و زحمات پرستاران و پزشکان را به اطرافیان منتقل کنند تا بیشتر مراقبت شود.

وی با بیان اینکه در یلدای امسال بیش از ۷۵ درصد از خانواده ها در منازلشان ماندند و از دورهمی های مرسوم هر ساله پرهیز کردند ادامه داد: تنها کمتر از ۱۰ درصد از کسبه به دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا بی توجه بوده و به فعالیت خود ادامه دادند و برخی ادارات و شعب بانک‌ها نیز به‌رغم همه تذکرات به خوبی دستورالعمل‌ها را رعایت نکردند که این اتفاق جفا در حق پرستاران و کادر درمان بود و از این بابت از شما عذر می‌خواهم.

گفتنی است در پایان این مراسم از پرستاران و کادر درمان بیمارستان‌های امام رضا(ع)، امام زمان(عج)، اورژانس ۱۱۵ و شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر با اهدای شاخه‌های گل و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه