× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

با توجه به گسترش تخلفات در حریم شهر تهران به ویژه در روزهای پایانی سال و نوروز از یک سو و شرایط کشور به دلیل خطر گسترش ویروس کرونا، کمیته صیانت از حریم شهر تهران تمهیدات جدیدی را اتخاذ کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، […]

با توجه به گسترش تخلفات در حریم شهر تهران به ویژه در روزهای پایانی سال و نوروز از یک سو و شرایط کشور به دلیل خطر گسترش ویروس کرونا، کمیته صیانت از حریم شهر تهران تمهیدات جدیدی را اتخاذ کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مجتبی شکری مدیرکل حریم اقدامات این اداره را به منظور حفظ جان شهروندان و کارکنان شهرداری و هم چنین ضرورت حفظ و نگهداری از حریم شهر تهران اعلام کرد.

مجتبی شکری با بیان اینکه طبق بخشنامه ای تا پانزدهم فرودین 99 هر گونه عملیات عمرانی در حریم محدود شده است، گفت: این محدودیت برای تمامی فعالیت های عمرانی شامل ساخت و ساز، فنس کشی، تعمیرات و … است به گونه ای که شامل عملیات دارای پروانه ساخت هم می شود.

وی افزود: آماده باش نیروهای شهربان و حریم بان یکی دیگر از اقدامات اداره کل حریم در ایام نوروز هر سال بوده است که در قالب شیفت های منظم و تقویت نیروهای کشیک انجام می شده که امسال این فعالیت ها با رعایت کلیه پروتکل های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص مقابله با ویروس کرونا صورت می گیرد.

شکری گفت: بر این اساس تعداد نیروهای داخل هر ماشین به منظور رعایت فاصله استاندارد افراد، کاهش یافته و نیروها موظفند با استفاده از ماسک و دست کش بدون پیاده شدن از ماشین به حفاظت از حریم بپردازند.

مدیرکل حریم گفت: علاوه بر این طی دستور قضایی و همکاری ویژه پلیس با شهرداری تهران در مواردی که نیاز باشد، امکان دستور جلوگیری یا تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز افراد سودجو برای شهرداری فراهم شده تا صیانت از حریم به درستی انجام شود و برای برخورد با متخلفان درگیر حکم های قضایی نشویم.

شکری تأکید کرد: به منظور صیانت از حریم شهر تهران پل ارتباطی بین شهرداری و شهروندان تهرانی نیز فعال است تا شهروندان بتوانند با استفاده از سامانه 137 گزارش ساخت و سازهای غیر مجاز و تخلفات را ارائه کنند. پس از اعلام گزارش های مردمی همکاران سامانه 137 از طریق نواحی شهرداری موارد را پیگیری می کنند، تا گشت های عوامل حریم بان به سرعت وارد عمل شوند.

مدیر کل حریم اظهار داشت: اقدام دیگری که صورت خواهد گرفت، گشت مشترک شهرداری و جهاد کشاورزی در مناطق دارای اراضی کشاورزی است که در این مورد هم هر جا لازم باشد با حکم مستقیم جلوی هرگونه تخلفی گرفته می شود و برای رسیدن به این هدف برنامه ریزی های دقیقی طی هماهنگی با سازمان امور اراضی کل کشور و جهاد کشاورزی استان تهران انجام شده است.

وی با بیان اینکه ایام نوروز جزو زمان هایی است که افراد سودجو تخلفات خود را انجام می دهند، گفت: خوشبختانه طی سه سال گذشته با برنامه ریزی های صورت گرفته در این بازه زمانی کمترین تخلفات و بیشترین پیشگیری را داشته ایم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه