× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علي امام از افتتاح 4 ايستگاه مترو و 2 ورودي ايستگاه‌هاي مهديه و نواب در نيمه اول سال 99 خبر داد و گفت: اين اقدام در صورتي محقق مي‌شود كه بانك آينده پس از 7 ماه 910 ميليارد تومان اوراق مشاركت را كه به صورت غيرقانوني نزد خود نگه داشته، آزاد كند. به گزارش ثمره […]

علي امام از افتتاح 4 ايستگاه مترو و 2 ورودي ايستگاه‌هاي مهديه و نواب در نيمه اول سال 99 خبر داد و گفت: اين اقدام در صورتي محقق مي‌شود كه بانك آينده پس از 7 ماه 910 ميليارد تومان اوراق مشاركت را كه به صورت غيرقانوني نزد خود نگه داشته، آزاد كند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام مدیرعامل این شرکت از افتتاح 4 ایستگاه مترو در نیمه اول سال آتی در صورت تأمین منابع مالی خبر داد.

امام با اشاره به اینکه متاسفانه اوراق مشارکت یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی مربوط به سال ۹۷ برای تکمیل خطوط ۶ و ۷ متروي تهران در پایان تیر ماه سال ۹۸ منتشر شد، عنوان کرد: این در حالی است که تنها ۱۹۰ میلیارد تومان از این اوراق مشارکت که مربوط به بانک صنعت و معدن است به دست ما رسیده که آن نیز در مهر ماه جاری هزینه شد.

او با اشاره به اینکه 910 میلیارد تومان باقیمانده مربوط به بانک آینده است، خاطرنشان کرد:متاسفانه با وجود آن که شهرداری وثيقه لازم را تامين كرده است اما با وجود گذشت 7 ماه همکاری لازم از سوي بانك مذكور برای آزاد شدن 910 ميليارد تومان اوراق مشاركت مربوط به شهرداري وجود ندارد لذا این مبلغ به صورت غیرقانونی در بانک آینده باقی مانده است.

او افزود:. در نتیجه شرکت مترو اكنون، هم ناچار به پرداخت سود ۳ ماهه به حساب خریداران اوراق مشاركت است و هم سهم ۵۰ درصدی دولت را از این اوراق پرداخت می‌کند.

امام تاکید کرد: در صورت آزاد شدن اين مبلغ توسط بانك آينده مي‌توانستيم حداقل 3 ايستگاه ديگر در سال جاري به افتتاح و بهره‌برداري برسانيم. همچنين ورودی 2 ایستگاه نواب و مهدیه نیز به علت كمبود منابع مالي به تاخیر افتاده است .

مدیرعامل شرکت مترو اظهار كرد: با توجه به اینکه در پایان سال جاری مبلغ دیگری در اختیار شرکت مترو قرار نمی‌گیرد آزاد شدن ۹۱۰ میلیارد تومان توسط بانک آینده می‌تواند به افتتاح و بهره‌برداری حداقل 4 ایستگاه در سال آتی کمک کند.

امام در پایان خاطرنشان كرد: دولت نیز با مشکلات مالی مواجه است به همین دلیل در سال جاری تنها ۵۵ میلیارد تومان به مترو اختصاص داد كه ۳۵ میلیارد تومان از این مبلغ را به پیمانکاران پرداخت کردیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه