× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: پایگاه اطلاعات برخط درمان بیمه شدگان کشور طی ۲ ماه آینده راه‌اندازی می‌شود که علاوه بر تمرکز تمامی اطلاعات بیمه شدگان همه صندوق‌های بیمه‌ای، با این کارمهم همپوشانی‌ها نیز به حداقل خواهد رسید. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آى هينا، طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران،در نشست […]

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: پایگاه اطلاعات برخط درمان بیمه شدگان کشور طی ۲ ماه آینده راه‌اندازی می‌شود که علاوه بر تمرکز تمامی اطلاعات بیمه شدگان همه صندوق‌های بیمه‌ای، با این کارمهم همپوشانی‌ها نیز به حداقل خواهد رسید.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آى هينا، طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران،در نشست با خبرنگاران استان زنجان افزود: با راه اندازی این پایگاه تمامی مراکز طرف قرارداد نیز با سازمان های بیمه ای از طریق این پایگاه مرتبط خواهند شد.

وی بيان کرد: این موضوع یکی از آرزوهای نظام بیمه سلامت بود که در سال ۸۳ نیز در قانون بودجه مطرح شد، اما محقق نشده بود.

موهبتی ادامه داد: هم اکنون ۴۰ میلیون نفر بیمه شده تحت پوشش این سازمان هستند. این تعداد بیمه شده در صندوق های کارکنان دولت، سایر اقشار، بیمه سلامت ایرانیان، بیمه همگانی سلامت و روستاییان خدمات مورد نیاز را دریافت می کنند.

وی بيان کرد: حدود ۲ هزار و ۴۵۰ قلم دارو تحت پوشش خدمات این سازمان بوده و بسته خدمات این سازمان نیز ٤ هزار و ۸۰۰ خدمت و ۴۷ هزار لوازم مصرفی و تجهیزات پزشکی را نیز در بر می گیرد.

موهبتى ادامه داد: در بخش بستری ۹۰ درصد هزینه ها توسط این سازمان براساس تعرفه دولتی و در بخش سرپایی ۷۰ درصد هزینه ها پرداخت می شود.

وی بيان کرد: در سال ۹۶ حدود ۱۹۰ میلیون بارمراجعه به مراکز طرف قرارداد این سازمان به ثبت رسید که این رقم در سال ۹۷ تا حدودی روند کاهشی به خود گرفت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کاهش بارمراجعات به دلیل رفع همپوشانی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری در کشور انجام گرفت که دارای چند دفترچه بودند.

موهبتى اظهار داشت: بحث هدفمندی بیمه رایگان گروه‌های نیازمند جامعه نیز در سال های گذشته بدون ارزیابی وسع بسیاری از افراد متمکن تحت پوشش این نوع بیمه قرارگرفتند که هزینه های زیادی را نیز به سازمان تحمیل کرد.

وی افزود: هم اکنون سامانه استحاق سنجی در ۶۰۵ بیمارستان دولتی کشور پیاده سازی شده است. به تازگی در بحث دارو استحقاق سنجی انجام شده و نسخه الکترونیکی نیز در ۲۳۵ شهر سطح کشور در حال انجام است.

موهبتی گفت: با ساز و کارهایی تشویقی تلاش می شود که اجرای نسخ الکترونیکی در کشور با شتاب بیشتری ادامه یابد و رسیدگی الکترونیکی  به اسناد بستری نیز در ٥٣٦ بیمارستان تحت پوشش قرار گرفته که تا پایان سال همه بیمارستان ها شامل این برنامه می شوند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در نظام تایید خدمتی این سازمان با توجه به راهنماهای بالینی افراد ۱۸۰ روز می توانند از یک عضو مشخص ام آری یا سی تی اسکن را انجام دهند.

وی بيان کرد: بیش از ٧٨٠ خدمت تصویربرداری در کشور وجود دارد که تا ۶ ماه بعد امکان انجام این کار برای فرد امکان پذیر نخواهد بود.

موهبتی افزود: هم اکنون ٧٢ هزار بیمار خاص در کشور وجود دارد که سالانه حدود ‌هزار و ١٢٠ میلیارد تومان هزینه در این بخش صرف می شود.

رييس هيئت مديره سازمان بيمه سلامت ادامه داد: این سازمان تلاش دارد تا در آینده ای نزدیک بسته های خود مراقبتی و مشوق ارائه کند که به ارائه تخفیف های بیمه ای منجر خواهد شد. بر این اساس این سازمان در ۶ ماهه سال آینده به سمتی حرکت خواهد کرد که برای افرادی که در زمینه مالی مشارکت بیشتری داشته، بسته های جدید حمایتى ارائه کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: بدهی این سازمان در سال گذشته به طور میانگین حدود ٢.٥ ماه به داروخانه ها و ٣.٥ ماه به بخش دولتی و خصوصی باقی مانده که وضعیت سازمان بیمه سلامت در پرداختی ها نسبت به گذشته به مراتب بهتر است.

وی بيان کرد: با وجود قطعی اینترنت، پوشش اجباری بیمه سلامت روند مناسبی را طی کرده و بر این مبنا، از اقشار مختلف مردم در خواست می شود که از فرصت باقیمانده استفاده  کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه