× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علي امام از طرح پیاده سازی سیستم مدیریت دانش در شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) خبر داد و گفت: با اجراي اين پروژه می توان شاهد حفظ و ثبت دانش و در نتيجه افزایش بهره وری، بالا رفتن کیفیت ساخت وکاهش زمان ساخت و هزینه ها در پروژه هاي بعدي بود. به […]

علي امام از طرح پیاده سازی سیستم مدیریت دانش در شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) خبر داد و گفت: با اجراي اين پروژه می توان شاهد حفظ و ثبت دانش و در نتيجه افزایش بهره وری، بالا رفتن کیفیت ساخت وکاهش زمان ساخت و هزینه ها در پروژه هاي بعدي بود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ( مترو)،علي امام مدیرعامل این شرکت در جلسه افتتاحیه پروژه مدیریت دانش شركت مترو که با حضور اعضای کمیته اجرایی پروژه و برخی از مدیران شرکت مترو برگزار شد، با اشاره به انجام « طرح جامع بهبود عملکرد در شرکت مترو» عنوان کرد: از سال گذشته این طرح توسط همکاران ما به منظور مشخص شدن استراتژی و راهبردهای شرکت مترو و نيز مستند سازي و بهسازي فرآيندها اجرا شد.

امام با اشاره به اینکه اركان هدايت كننده و اهداف راهبردي خروجي از این طرح برای افق ۱۴۰۹ در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: در این طرح برای یک بازه زمانی ۱۱ ساله اهداف و برنامه های شرکت مترو ذکر شده است. همچنین فرآیندهای موجود در شركت مدون شد و برخی نیز بهبود یافت. از سوي ديگر الزامات توسعه منابع انساني براي انجام اين فرآيندها مشخص شد.

مدیر عامل با اشاره به فاز دوم طرح جامع بهبود عملکرد در شرکت مترو عنوان کرد: در قالب این فاز چند پروژه در حال برنامه‌ریزی و اجرا است كه یکی از این موارد طرح پیاده سازی سیستم مدیریت دانش در مترو است.

امام در ادامه عنوان کرد : طرح پیاده سازی سیستم مدیریت دانش در قالب یک پروژه ۹ ماهه تعریف شده است که از ابتدای بهمن ماه سال جاری آغاز شد. او خاطر نشان کرد: از آغاز به کار فعالیت متخصصان در شرکت مترو تاکنون مجموعه‌ای از «دانش های ضمنی و صریح» در صنعت ساخت مترو توليد و انباشت شده است. دانش های ضمنی همان دانش هایی است که به صورت تجربی توسط مدیران و متخصصان در سال های گذشته به دست آمده است كه این دانش ها باید شناسایی، مدون و همچنین نحوه نگهداری و فراخوان آنها مشخص شود.

مديرعامل افزود: همچنین دانش های صریح به مدارک فنی، اسناد، نقشه‌ها و در سطوح بالاتر دستورالعمل ها، شیوه نامه ها، آیین نامه ها و استانداردهايي که در حال حاضر در شرکت مترو جاری است، اشاره دارد.

امام با بیان اینکه در قالب این پروژه حوزه های دانشی در شرکت مترو مشخص می شود، عنوان کرد: همچنین تعريف كردن فرایندهای مرتبط با دانش و حتی بازتعریف دانش در حمل و نقل ریلی شهري و شرکت مترو با اجرای این پروژه انجام می شود. در نهايت درختواره و نقشه دانش برای صنعت ساخت مترو در پایتخت تهيه مي شود.

او با اشاره به اینکه با پياده سازي مدیریت دانش در شرکت مترو سرعت و دقت دستیابی به اطلاعات افزایش می‌یابد، گفت: با اجراي اين پروژه می توان براي پروژه هاي بعدي خطوط مترو شاهد افزایش بهره وری، بالا رفتن کیفیت ساخت وکاهش هزینه ها و زمان ساخت بود.

امام در پايان تاکید کرد: هر چند که ماموریت مدیریت دانش به صورت مستقیم بومی‌سازی نیست اما با بررسي اطلاعات و تحليل دانش هاي ثبت و ضبط شده و ارائه نتايج به کمیته ساخت داخل در شرکت مترو مي توان به بومی سازی هر چه بیشتر صنعت مترو در ساخت قطعات و تجهيزات مورد نياز آن کمك كرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه