× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علي امام از آغاز مراحل انتخاب مشاور خطوط 8 تا 11 متروي تهران خبر داد و عنوان كرد: از ميان خطوط مذكور خط 10 اولويت اجرايي بيشتري دارد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)،علي امام مديرعامل اين شركت با اعلام […]

علي امام از آغاز مراحل انتخاب مشاور خطوط 8 تا 11 متروي تهران خبر داد و عنوان كرد: از ميان خطوط مذكور خط 10 اولويت اجرايي بيشتري دارد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)،علي امام مديرعامل اين شركت با اعلام خبر آغاز مراحل انتخاب مشاور ذي صلاح به منظور انجام مطالعات امكان سنجي احداث خطوط 8 تا 11 مترو تهران عنوان كرد: هدف از توسعه خطوط مترو در افق 1420، پوشش كل مناطق 22 گانه پايتخت و همچنين ايجاد شبكه و به هم پيوستگي خطوط ساخته شده و خطوط در دست احداث با ايجاد ايستگاه هاي تبادلي است.

امام خاطرنشان كرد: در حال حاضر از مجموع 297 كيلومتر خطوط 1 تا 7 ، 234 كيلومتر ساخته شده و از مجموع 175 ايستگاه در خطوط مذكور، 125 ايستگاه به بهره برداري رسيده است. مطالعات اوليه براي توسعه خطوط مترو به 11 خط، نشان مي دهد كه 123 ايستگاه جديد در اختيار شهروندان قرار مي گيرد. از سوي ديگر طول خطوط شبكه در حال تكميل فعلي به 150 كيلومتر افزايش مي يابد.

مديرعامل شركت مترو در ادامه گفت: در اين صورت مجموع طول خطوط مترو به حدود 447كيلومتر مي رسد و اين امر البته جدا از خطوط سريع السير يا اكسپرس و خطوط مترو سبك است.

او با اشاره به اين كه ساخت خط 10 به لحاظ اجرا در اولويت قرار دارد، گفت: اين خط با42 كيلومتر طول از انتهاي بزرگراه هاي شهيد باقري و شهيد بابايي آغاز و به سمت مسير بزرگراه هاي شهيد چمران،آيت الله هاشمي رفسنجاني، شهيد همت و نيز وردآورد امتداد مي يابد.

امام در پايان با اشاره به محدوده عبور 3 خط جديد ديگر خاطرنشان كرد: خط 8 از مسعوديه، بزرگراه بعثت، قلعه مرغي، بزرگراه هاي شهيد كاظمي، يادگار امام(ره)،آيت الله حكيم و شهيد سپهبد قاسم سليماني(رسالت) تا خيابان سرسبز، خط 9 از دولت‌آباد، بزرگراه بسيج، پيروزي، نارمك، هنگام و بزرگراه شهيد همت تا محدوده پارك جنگلي چيتگر و خط 11 از پارك چيتگر ، مناطق 18 تا 21 وابن بابويه امتداد دارند.

گفتني است پيش بيني هاي اوليه حاكي از آن است كه در افق 1420با احداث 4 خط جديد مترو، ظرفيت بهره مندي روزانه با استفاده از اين شبكه حمل و نقل عمومي ارزان قيمت، ايمن و سريع بالغ بر11 و نيم ميليون سفر خواهد شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه