× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مديرعامل سازمان بيمه سلامت گفت: يک سوم هزينه‌هاى بازنشستگان مربوط به درمان است و بخشى از آن عمومى محسوب مى‌شود كه بايد در اين زمينه بايد اطلاع رسانى شود. برخى از داروهاى تجويزى خارج از فهرست دارويى كشور است و نبايد اين داروها تجويز شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آى هينا، طاهر […]

مديرعامل سازمان بيمه سلامت گفت: يک سوم هزينه‌هاى بازنشستگان مربوط به درمان است و بخشى از آن عمومى محسوب مى‌شود كه بايد در اين زمينه بايد اطلاع رسانى شود. برخى از داروهاى تجويزى خارج از فهرست دارويى كشور است و نبايد اين داروها تجويز شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آى هينا، طاهر موهبتى مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران،افزود: وقتى در بخشی از خدمات بستری یا مراکز درمانی و تشخیصی، تقاضای القایی وجود دارد ارائه دهنده خدمت  می باید شرایط را درک و مدیریت نماید و براساس  راهنماهای بالینی اقدامات مورد نیاز را انجام دهد.

وى ادامه داد: در انگلستان و بسيارى از كشورهاى اروپايى و آمريكايى که سرانه سلامت و سرانه تولید ناخالص ملی آنها بیشتر از ایران است، ليست انتظار براى دريافت برخى جراحى ها وجود دارد، اما اين مورد در كشور ما وجود ندارد. بايد در رفتارهاى خود در نظام سلامت تغيير ايجاد كنيم. زيرا اگر به غربالگرى و تغيير سبك زندگى توجه نكنيم و فقط در چاه درمان پول بريزيم، بدهى هاى چند هزار ميلياردى روز به روز بیشتر می‌شود.

موهبتى بيان كرد: تا پایان سال طرح تجميع آزمایشی بيمه تكميلى آتیه سازان و بیمه پايه آغاز و اجرا خواهد شد و اميدواريم اين اقدام نظر بازنشستگان را تامين كند.

مديرعامل سازمان بيمه سلامت اظهار كرد: براى بازنشستگان آموزش مناسب نداريم. برخى دچار افسردگى شده و برخى دچار بيمارى هايى مى شوند. بازنشستگان عائله هاى بيشترى دارند و تازه در سنى قرار دارند كه مى توانند براى توليد كشور موثر باشند.

وى ادامه داد: در تحقيقى از بازنشستگان درباره معنای بازنشستگى سوال کرده بودند حال انکه بسيارى از آنها نظر مناسب و تعابير خوبى درباره آن نداشتند. از طرفى در تعاليم دينى ما، احترام به بازنشسته وجود دارد. كانون هاى بازنشستگى مى توانند برنامه هايى براى بازنشستگان داشته باشند تا زندگى آنها راحت تر شود.

موهبتى گفت: ٨ ميليون نفر از بيمه شدگان بازنشستگان در آتيه سازان حضور دارند و بايد به بازنشستگان تكريم كرد.

مديرعامل سازمان بيمه سلامت بيان كرد: منابع ما تامين كننده نياز ما نيست. در سال ٩٧ تلاش زيادى كرديم كه از هدر رفت منابع جلوگيرى كنيم و تا حدود زيادى موفق شديم، اما هنوز هم جاى كار داريم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه