× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

وزیر بهداشت با بیان اینکه مطالعات و مستندات نشان می دهد که متاسفانه ۹۰ درصد موارد مرگ و میر مربوط به واکسن نزده ها است و این افراد، بیش از ۱۰ برابر بیشتر از واکسن زده ها گرفتار عوارض و مرگ و میر می شوند، گفت: بارها از مردم خواسته ایم که واکسیناسیون خود را تکمیل کنند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از وبدا،بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، اظهار کرد: فعالیت گروه های ضدواکسن محدود به ایران نیست بلکه در خیلی از کشورها فعالیت دارند اما تمام دانشمندان جهان به اجماع رسیده اند که مهمترین راه پیشگیری از کرونا، تزریق واکسن است. هر کشوری که پوشش واکسیناسیون کرونا در آن کمتر باشد، مرگ و میر بالاتری دارد.

وی افزود: در ایران که میزان واکسیناسیون با مشارکت و حمایت مردم، افزایش قابل توجهی یافته، میزان مرگ و میر بیماران کووید۱۹ نسبت به اکثر کشورهای جهان کمتر است.

وزیر بهداشت در خصوص عودت واکسن آسترازنکا به لهستان گفت: برگشت واکسن در کار نبود بلکه تعویض واکسن بود. هر محموله واکسن که به کشور وارد می شود باید بررسی و منبع آن، تایید شود. منبع واکسن های اهدایی وارد شده اخیر، مورد تایید سازمان غذا و دارو نبود و با کشور مبدا هماهنگی های لازم را انجام دادیم و این محموله را عودت دادیم، به همان تعداد واکسن های مورد تایید را جایگزین و ارسال کردند.

یکی از وظایف مهم وزارت بهداشت، اجرای قانون جوانی جمعیت و تشویق زوجین به فرزندآوری است

عین اللهی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم وزارت بهداشت، اجرای قانون جوانی جمعیت و تشویق زوجین به فرزندآوری است. در سالهای اخیر نرخ رشد جمعیت در کشور بسیار کاهش یافته که یک تهدید بسیار بزرگ برای آینده کشور است. در تنظیم و کنترل جمعیت، وزارت بهداشت در سالهای گذشته نقش مهمی را داشت و اکنون هم باید نقش مهمی در جوانی جمعیت داشته باشیم. قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت تشکیل شد که مسئولیت آن با بنده است. در این قرارگاه، متخصصین و نمایندگان دستگاه های مربوطه و موثر مانند بیمه ها حضور دارند. بیمه ها باید در این زمینه از تمام ظرفیت های خود استفاده کنند و خدمات رایگان به زوجین ارائه شود؛ زنان باردار فاقد بیمه، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

وزیر بهداشت گفت: بوشهر یکی از استانهای محروم است و امکانات حوزه سلامت در این استان نسبت به جمعیت، کافی و مناسب نیست که لازم است اقدامات جدی در این زمینه انجام شود. بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، تنها بیمارستان آموزشی استان است و تعداد تخت های آن برای جمعیت بوشهر کافی نیست که در همین راستا باید طرح گسترش بیمارستان شهدای خلیج فارس اجرا شود.

وی افزود: از بیمارستان سلمان فارسی بوشهر که متعلق به سازمان اجتماعی است بازدید کردیم و امکان تبدیل آن مرکز به بیمارستان آموزشی نیز وجود دارد، در این زمینه مذاکراتی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم و مورد موافقت وی نیز قرار گرفت. از بیمارستان امیرالمومنین(ع) بوشهر نیز بازدید کردیم و حتما لازم است که با تعریف پروژه های جدید، ظرفیت درمانی بوشهر ارتقا پیدا کند.

عین اللهی اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم، کمیته علمی بسیار قوی با حضور اساتید رشته های مختلف کشور تشکیل شده و این کمیته، کارگروه های تخصصی و مختلفی دارد که هدف آنها، بررسی مستمر وضعیت بیماری، مرگ و میر و نیز اثربخشی واکسیناسیون است. خوشبختانه در حال حاضر پروتکل درمانی کرونا در تمام کشور یکسان است و یک صدای واحد وجود دارد که مورد اجماع متخصصین برجسته کشور است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه