× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران در تذکری از شهرداری تهران درخواست کرد تا ۶ اصل مرتبط به هنر خوشنویسی ایرانی را رعایت و اجرا کند.

به گزارش ثمره نیوز؛ سید احمد علوی در تذکر پیش از دستور خود در ابتدای جلسه سی و دوم شورای شهر تهران با قدردانی از تلاش های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای ثبت جهانی هنر خوشنویسی ایرانی گفت: خرسندیم که پس از دو سال تلاش و پیگیری، هنر خوشنویسی ایران در فهرست میراث جهانی ناملموس  کمیسیون یونسکو  به ثبت رسید.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ثبت این پرونده ملی بار دیگر توجه همه نهادهای دولتی، عمومی و فرهیختگان کشور را به جلوه های بی نظیر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی  معطوف داشته است.

علوی با طرح ۶ درخواست از شهرداری تهران بیان کرد: به جاست شهرداری تهران همگام با این موفقیت جهانی، اقداماتی از قبیل تأکید بر استفاده هر چه بیشتر از خطوط ایرانی در تبلیغات شهری و تابلوها و نشانگرهای شهری و سردر بناهای عمومی را به انجام برساند.

او افزود: همچنین درخواست می شود تا استفاده هر چه بیشتر از خط نستعلیق در  تولید محصولات فرهنگی و آموزش شهروندی، استفاده از خطوط ایرانی در سامانه ها و درگاه های اینترنتی و فضای مجازی نیز در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران همچنین خواستار آموزش هنر خوشنویسی در مراکز فرهنگی و هنری از قبیل فرهنگ سراها، سراهای محله، خانه موزه ها  و …شد و ادامه داد: لازم است تا موزه خوشنویسی در شهرداری تهران راه اندازی شود.

علوی در ادامه نیز بر لزوم حمایت از هنرمندان جوان خوشنویس در ارائه تسهیلاتی در جهت استفاده آنان از امکانات شهرداری تهران در برگزاری نمایشگاه های آثار خوشنویسی تاکید کرد.

منبع: شورای اسلامی شهرتهران

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه