× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مديرعامل شركت مترو در بازديد از ايستگاه تختي به عنوان آخرين ايستگاه از خط 7 در بخش شرقي تاكيد كرد: تكميل اين ايستگاه كمك بسيار زيادي به كاهش سرفاصله حركتي در خط 7 مي‌كند اما براي تكميل اين ايستگاه به حداقل 300 ميليارد تومان اعتبار نياز داريم. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط […]

مديرعامل شركت مترو در بازديد از ايستگاه تختي به عنوان آخرين ايستگاه از خط 7 در بخش شرقي تاكيد كرد: تكميل اين ايستگاه كمك بسيار زيادي به كاهش سرفاصله حركتي در خط 7 مي‌كند اما براي تكميل اين ايستگاه به حداقل 300 ميليارد تومان اعتبار نياز داريم.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)،علي امام شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)،به بازديد از روند احداث ايستگاه تختي به عنوان آخرين ايستگاه از خط 7 در بخش شرقي پرداخت.

امام با اشاره به اهمیت ایستگاه تختی خاطر نشان کرد: اين ایستگاه با توجه به استقرار پایانه شرق در امتداد آن و نیز اثرگذاری چشمگیر بر کاهش سرفاصله حركتي در خط ۷ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

او با تاکید بر اینکه تکمیل این ایستگاه به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، تاکید کرد: در صورت تامین اعتبار، امکان بهره‌برداری از این ایستگاه برای سال آینده وجود دارد در غیر این صورت در سال ۱۴۰۰ می‌توان شاهد بهره‌برداری از آن بود؛ اين در حالي است كه ساخت پايانه به اعتباري جداگانه نياز دارد.

بر اساس اين گزارش اين ايستگاه كه در منطقه 14 تهران قرار گرفته در حال حاضر درمرحله عملیات حفاری و احداث سازه نگهبان در بخش تونلی قرار دارد و بخش روباز آن نيز به صورت همزمان در حال ساخت است.

ايستگاه تختي به دلیل این که یک ایستگاه جزیره‌ای است از نظر ابعاد 2 و نیم برابر ایستگاه‌های عادی مساحت دارد و دارای يك ورودي در خیابان هجرت و نیز يك ورودي ديگر در ورزشگاه تختي است.

گفتني است است خط 7 مترو تهران با 22 ايستگاه، 27 كيلومتر طول دارد. تا كنون ايستگاه‌هاي ميدان صنعت، شهيد نواب صفوي، تربيت مدرس، رودكي، كميل، بريانك، هلال احمر، مهديه، ميدان محمديه، مولوي و بسيج از اين خط افتتاح شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه