× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علی امام از قطعي شدن خط اعتباری فاینانس ۶۳۰ دستگاه واگن برای متروي پایتخت خبر داد و گفت: اين امر پس از پيگيري هاي معاون اول رئيس جمهور و نيز جابجايي منابع محقق شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، […]

علی امام از قطعي شدن خط اعتباری فاینانس ۶۳۰ دستگاه واگن برای متروي پایتخت خبر داد و گفت: اين امر پس از پيگيري هاي معاون اول رئيس جمهور و نيز جابجايي منابع محقق شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام مدیرعامل این شرکت با اعلام خبر قطعي شدن خط اعتباری فاینانس ۶۳۰ دستگاه واگن برای متروي پایتخت خاطرنشان کرد: مقرر بود دولت، تعداد 2 هزار دستگاه واگن برای کلانشهرهای کشور در نظر بگیرد که از این تعداد ۶۳۰ دستگاه آن متعلق به تهران است.

او در ادامه با اشاره به اینکه از 3 سال گذشته تاکنون وزارت کشور تلاش های خود را برای تحقق این موضوع انجام داده است، گفت: حتی در ماه هاي گذشته معاون اول رئیس‌جمهور شخصاً پیگیر این موضوع بود تا با وجود تحریم ها فاینانس ۶۳۰ دستگاه واگن برای متروي پایتخت محقق شود.

امام با اشاره به اینکه مشخصات خاص و تعداد واگن ها، تهیه و مناقصه بین‌المللی آن برگزار شده است، عنوان كرد: تاكنون تفاهم نامه و قرارداد های مربوطه نیز مبادله شده است.

مدیر عامل شرکت مترو تهران در ادامه با اشاره به اینکه نهایی شدن خط اعتباری برای مترو پایتخت و جابجایی منابع محقق شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این خط اعتباری باید در مرحله پرداخت قرار بگیرد تا امکان اجرایی شدن قرارداد وجود داشته باشد.

امام در پايان عنوان كرد: 2 سال پس از رفع تمام موضوعات مالي، اداري و اجرايي شدن اين قرارداد، روند تحويل واگن ها آغاز و در مدت زمان 3 سال با 55 درصد سهم داخلي سازي، 630 دستگاه واگن تحويل مي گردد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه