× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رییس بیمارستان امام رضا(ع) اسلامشهر گفت: بیمارستان امام رضا(ع) اسلامشهر به هیچ عنوان گنجایش پذیرش بیش از این را ندارد این در حالی است که 85 درصد ظرفیت بیمارستان به بیماران کرونایی و 15 درصد به بیماران عادی اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه سلامت ثمره نیوز، صبح امروز بیستم آبان ماه،علی اکبر معدنی پور رییس بیمارستان امام رضا(ع) اسلامشهر در جلسه نشست فرماندار اسلامشهر با مدیران مدارس این شهرستان که به ریاست مسعود مرسلپور  و با حضور حسینعلی بنار مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر برگزار شد گفت: از اسفند ۹۸ که بیماری شیوع پیدا کرد همزمان در بیمارستان امام رضا(ع) که تنها بیمارستان دولتی در این منطقه است هم پذیرش های مراجعین این بیماری آغاز و خدمات لازم انجام شد.

معدنی پور با اشاره به تکمیل بودن همه ظرفیت تنها بیمارستان دولتی شهرستان اسلامشهر اظهار داشت:بیمارستان امام رضا(ع) تنها ۱۳۰ تخت بستری فعال دارد و در ایام شیوع ویروس کرونا این بیمارستان حدود ۱۵۰۰ بیمار پذیرش کرده و بستری شده اند.پذیرش های ما حدود ۱۰ درصد به مراجعین کرونایی که نیاز به بستری دارند تعلق دارد و بیشتر مراجعین به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کرده اند  و در این بین  به بیشتر مراجعین توصیه کرده ایم که در منازل خود قرنطینه شده و مراحل درمان خود را ادامه دهند.

رییس بیمارستان امام رضا(ع) در ادامه افزود:بیمارستان امام رضا(ع) اسلامشهر به هیچ عنوان گنجایش پذیرش بیش از این را ندارد این در حالی است که ۸۵ درصد ظرفیت بیمارستان به بیماران کرونایی  و ۱۵ درصد به بیماران عادی اختصاص پیدا کرده است.

وی گفت:در ۳ روز گذشته تعداد افراد فوت شده بر اثر بیماری کرونا همچون در سراسر کشور در اسلامشهر هم درصد قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

علی اکبر معدنی پور گفت:از ابتدای شیوع ویروس کرونا فقط در بیمارستان امام رضا(ع) ۲۵۰ نفر از شهروندان بر اثر این بیماری کرونا فوت کرده اند و ۱۸ درصد بیماران کرونایی که در بیمارستان بستری می شوند متأسفانه فوت می کنند.البته در برخی افراد به دلیل داشتن بیماری های زمینه ای باعث افزایش آمار افراد فوت شده بر اثر این ویروس می شود.

وی اظهار داشت: وضعیت بد و بحرانی در بیمارستان امام رضا(ع) به حدی است که ۸۰ درصد پرسنل درمانی به این ویروس مبتلا شده اند.حدود ۴۰ درصد از پرسنل پشتیمانی و افرادی که مستمر در کار درمانی نیستند و از حدود ۹۶ پزشکی که در بیمارستان حضور دارند ۳۴ پزشک مبتلا به این ویروس شدند که ۱۱ نفر از این پزشکان به دلیل وخامت حال آنها در بیمارستان بستری شده اند.

رییس بیمارستان امام رضا(ع) اسلامشهر در ادامه اظهار داشت:در این بیمارستان با وجود پیش بینی ضریب اشغال برای بیماران کرونایی از قبل متأسفانه هم این ظرفیت تکمیل است وهم مازاد بر این بخش اورژانس بیمارستان را برای خدمات درمانی به این بیماران به آی سی یو تبدیل کرده ایم و این بخش هم تکمیل شده است .

معدنی پور افزود:همانطور که می دانید بیماری کرونا در فیلد بیماری های عفونی است و در بیمارستان امام رضا(ع) تنها یک پزشک عفونی حضور دارد و در ایام ابتلای این پزشک به ویروس کرونا باعث شد که ما به دلیل نداشتن پزشک دیگر عفونی مجبور شویم حسب ابلاغیات وزارت بهداشت از پزشکان دیگر حتی پزشکان گوش و حلق و بینی یا چشم هم استفاده کنیم.

وی افزود:یک بیمار بستری در بیمارستان به طور متوسط ۳ کیلو اکسیژن مصرف می کند ولی متأسفانه یک بیمار کرونایی باید به طور متوسط ۱۰ لیتر در دقیقه اکسیژن مصرف کند وما در بیمارستان امام رضا(ع) به دلیل اشکالات به وجود آمده در دستگاه های اکسیژن ساز مشکلات بسیاری برای ما ایجاد کرده است و در برخی موارد به دلیل تأخیر در رسیدن کپسول های اکسیژن به بیمارستان همکاران ما مجبور هستند که به روش دستی اکسیژن لازم را به بیماران برسانند.

رییس بیمارستان امام رضا(ع) در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: مدیران،معلمین و همه فرهنگیان می توانند از ظرفیتی که در دست دارند برای فرهنگ سازی و الگو سازی سه گام اصلی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا برای دانش آموزان و خانواده خود استفاده کنند تا به این روش بتوانند در کنار کادر درمان قدم های موثری را برای ریشه کن کردن این ویروس منحوس بردارند.

 

انتهای پیام/

حسین رشیدی

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه