× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فرماندار اسلامشهر بر ضرورت اجرای مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان تاکید کرد و گفت: روز شنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۵ واحد صنفی عرضه کننده کالاهای غیر ضرور بدلیل آغاز فعالیت به مدت یک ماه پلمب شدند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسلامشهر، مسعود […]

فرماندار اسلامشهر بر ضرورت اجرای مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان تاکید کرد و گفت: روز شنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۵ واحد صنفی عرضه کننده کالاهای غیر ضرور بدلیل آغاز فعالیت به مدت یک ماه پلمب شدند.
به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسلامشهر، مسعود مرسلپور فرماندار این شهرستان، در سخنانی در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اظهار داشت: تعطیلی واحدهای صنفی عرضه کننده کالاهای غیر ضرور مشکلاتی  برای کسبه و اصناف ایجاد کرده که تمامی این مشکلات قابل حل نیست و شیوع ویروس کرونا اقتصاد تمامی کشورها را تحت الشعاع قرار داده است.
وی تصریح کرد: با این حال آنچه ستاد ملی و ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا در راستای ارائه تسهیلات بانکی و برخی تمهیدات مالیاتی از جمله تعویق بدهی‌های قطعی مالیاتی و تمدید مهلت استفاده از بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیاتی برای اصناف و تولیدکنندگان مصوب کرده را پیگیری و اجرایی می‌کنیم.

مرسلپور با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا تأثیرات بسیار مخربی بر اقتصاد کلان کشورها وارد کرده است اظهار داشت: خوشبختانه در کشور ما تاکنون مشکل خاصی در زمینه اقتصاد معیشتی نبوده و به لحاظ پیش‌بینی‌هایی که در زمینه مایحتاج عمومی در سطح کلان شکل گرفته، نگرانی در زمینه تأمین اقلام و مایحتاج ضروری مردم وجود ندارد.
فرماندار اسلامشهر تصریح کرد: به دلیل اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و تعطیلی مراکز تولیدی و اماکن عمومی تاکنون با کمبود اقلام ضروری روبرو نبودیم، لیکن از این پس که برخی مراکز بازگشایی و فعالیت خود را آغاز می‌کنند، باید برنامه‌ریزی کنیم تا در زمینه مایحتاج عمومی مردم مشکلی ایجاد نشود.
وی همچنین افزود: مردم باید با رعایت الزامات قانونی که ستاد ملی مبارزه با کرونا و حوزه بهداشت و درمان اعلام می‌کند مراقب سلامتی خود بوده و آن را به مخاطره نیندازند.

رییس ستاد تنظیم بازار شهرستان ادامه داد: ادارات صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی، تعزیرات و بخشداران به طور مستمر بازار را رصد می کنند تا در زمینه مایحتاج عمومی مردم کمبودی نباشد و مرتباً وضعیت انبارهای رسمی و موجودی کالاهای شهرستان را به دبیرخانه ستاد تنظیم بازار گزارش خواهند داد.
مرسلپور همچنین با تأکید بر ضرورت حداکثری رعایت مسائل بهداشتی افزود: کارگروهی برای بازدید از کشتارگاه‌های سطح شهرستان تشکیل شده که وضعیت بهداشتی و مسائل مختلف کشتارگاه‌های دام و طیور را کنترل و رصد کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: تبعات منفی کرونا و برخی مشکلات در حوزه‌های مختلف در تمامی کشورها بعد از کنترل و مدیریت کرونا تازه شروع می‌شود و مدیریت، تدبیر، تصمیم صحیح و پای کار بودن تمام دستگاه‌ها و همراهی مردم می‌تواند ما را از این مشکلات رهایی بخشد.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه