× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فرماندار اسلامشهر بر ضرورت هدفمندسازی و ساماندهی کمک به افراد و خانواده های آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در شهرستان تاکید کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسلامشهر، مسعود مرسلپور فرماندار این شهرستان، در جلسه هماهنگی شناسایی و کمک به اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا […]

فرماندار اسلامشهر بر ضرورت هدفمندسازی و ساماندهی کمک به افراد و خانواده های آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در شهرستان تاکید کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسلامشهر، مسعود مرسلپور فرماندار این شهرستان، در جلسه هماهنگی شناسایی و کمک به اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا با مشارکت نهادهای عمومی و گروههای مردمی سخن می گفت، اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری در سخنرانی روز عید نیمه شعبان تاکید داشتند باید اقشار آسیب دیده از بیماری کووید- 19 مورد حمایت قرار گیرند.

فرماندار اسلامشهر با اشاره به مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا برای اقتصاد معیشتی برخی خانوارها ایجاد کرده گفت: کارگران فصلی، روزمزد، دستفروشان و افرادی که باید خدماتی ارائه دهند تا حقوقی دریافت کنند در حال حاضر با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

مرسلپور همچنین به تاکیدات استاندار تهران در خصوص ضرورت حمایت از افراد و خانوارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا و تصمیماتی که دولت جهت حمایت از کسب و کارها و مشاغلی که به علت تعطیلی با زیان مواجه شدند اشاره کرد و گفت: رزمایش سازمان بسیج مستضعفان جهت کمک به اقشار و خانواده های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا نیز آغاز شده است.

وی افزود: دستگاههای حمایتی شهرستان نیز تابحال هر یک اقداماتی انجام داده اند از جمله بهزیستی که 1735 سبد کالا بین خانوارهای تحت پوشش خود توزیع کرده اما باید تمامی اقدامات حمایتی ساماندهی شود تا تمام افراد و خانوارهای آسیب دیده و نیازمند تحت پوشش قرار گیرند.

رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه بانک اطلاعاتی مربوط به خانواده های آسیب پذیر با مشارکت شهرداری ها، بخشداری ها،سپاه ناحیه سیدالشهداء(ع)، کمیته امداد، هلال احمر و… در فرمانداری تهیه خواهد شد خاطر نشان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) و سپاه ناحیه سیدالشهداء(ع) با همکاری بخشداری مرکزی، شهرداری اسلامشهر و اتاق اصناف، شهر اسلامشهر و بخش مرکزی حمایت از خانواده های آسیب دیده ساکن این محدوده را انجام خواهند داد.

وی افزود: در بخش احمدآباد مستوفی با محوریت هلال احمر و با مشارکت شهرداری و بخشداری احمدآباد مستوفی و در چهاردانگه نیز کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی با مشارکت شهرداری و بخشداری چهاردانگه خانواده های آسیب دیده را تحت پوشش قرار می دهند.

مرسلپور با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) به بیماران مبتلا به ویروس کرونا که توسط شبکه بهداشت و درمان معرفی می شوند کمک خواهد کرد گفت: اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز موظف است اسامی کارگران فصلی که مشمول بیمه بیکاری نمی شوند را به فرمانداری اعلام کند تا مورد حمایت قرار گیرند.

وی اظهار داشت: بهزیستی با همکاری سپاه ناحیه سیدالشهداء(ع)در حوزه سکونت های غیر رسمی شهرستان نیز حاضر شده و به ساکنان این نقاط نیز بسته های حمایتی و اقلام بهداشتی و ضد عفونی تحویل خواهند داد.

فرماندار اسلامشهر در پایان با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد و خیریه شهرستان نیز باید با نهادهای عمومی همکاری داشته و در چارچوبی که در شهرستان تعیین شده فعالیت کنند، افزود: از ادامه فعالیت هر سازمان و خیریه ای که در این ایام خدماتی خارج از قواعد شهرستان ارائه دهد توسط نیروی انتظامی و فرمانداری جلوگیری خواهد شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه