× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فرماندار اسلامشهر از تحقق ۱۳۵درصدی سهمیه ایجاد اشتغال شهرستان در سال ۹۸ در سامانه رصد اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسلامشهر، مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر، در جلسه ستاد جهش تولید شهرستان، با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام […]

فرماندار اسلامشهر از تحقق ۱۳۵درصدی سهمیه ایجاد اشتغال شهرستان در سال ۹۸ در سامانه رصد اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسلامشهر، مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر، در جلسه ستاد جهش تولید شهرستان، با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «جهش تولید» اظهار داشت: در سال گذشته که سال رونق تولید نام داشت دولت توانست علیرغم تحریم ها و مشکلات ناشی از آن توفیقات خوبی در جهت رونق تولید دست یابد. از این‌رو انتظار این است در سال جاری که در امتداد سال رونق تولید، به سال جهش تولید نامگذاری شده بتوانیم تولید را افزایش و بارورتر سازیم.

وی با تأکید بر افزایش صادرات غیرنفتی در سال جاری تأکید کرد: علی‌رغم تمام کمبودها و مشکلاتی که در داخل کشور و همچنین صادرات وجود داشت، توانستیم سال گذشته پس از ۶۰ سال، بدون فروش نفت موفقیت‌هایی کسب کنیم.
فرماندار شهرستان اسلامشهر سپس با اشاره به اولویت های مهّم شهرستان در ایجاد اشتغال که همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها را می‌طلبد افزود: ابتدا باید تلاش کنیم علاوه بر حفظ وضعیت موجود اشتغال و تولید در شهرستان کمک کنیم تا واحدهای صنعتی و تولیدی از ظرفیت کامل خود برای تولید استفاده کنند.

وی ادامه داد: ساماندهی قریب به ۹  لکه صنعتی که پیش از این به روش غیرعلمی مدیریت می‌شد و همچنین توجه به صنعت گردشگری، صنایع دستی و مشاغل خانگی از اولویت‌های مهّم شهرستان در سال جاری است.

مرسلپور تصریح کرد: راه اندازی شهرک صنعتی و شهر تخصصی کفش دو پروژه مهّم شهرستان برای افزایش مشاغل است که همه دستگاه‌های استانی و شهرستانی از دید تخصصی و کارشناسی باید به عنوان اولویت اصلی سال جهش تولید بدانند.
وی با تأکید بر اینکه سال گذشته در حوزه اشتغال روستایی و توسعه صنایع زودبازده روستایی در سه بخش مرکزی، چهادانگه و احمدآباد مستوفی توفیقات چندانی بدست نیامد گفت: علیرغم موفقیت هایی که سال گذشته در زمینه تولید و ایجاد اشتغال در حوزه‌های مختلف داشتیم، در حوزه اشتغال روستایی موفق نبودیم که باید این نقطه ضعف شهرستان را در سال جهش تولید مرتفع کنیم.

فرماندار شهرستان اسلامشهر با اشاره به اینکه از همین ابتدای سال باید تلاشمان تحقق جهش تولید باشد، خاطرنشان کرد: از ۳۰ فروردین‌ماه مشاغلی که تجمع زیادی ندارند و با پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا همخوانی دارند، فعالیت خود را آغاز می‌کنند و در این راستا مسئولان ادارات و دستگاه‌های شهرستان هم با رعایت این پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مانع تولید نشوند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه