× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل متروی تهران از آغاز عمليات اجرايي پروژه احداث خط 10 و توسعه شمالي خط 7 مترو در هفته جاري خبر داد و گفت: فاز يك خط 10 شامل 12 كيلومتر است و از نمايشگاه بين المللي تهران آغاز مي شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام مدیرعامل متروی تهران، از انجام مراسم کلنگ زنی و آغاز به کار ساخت خط ۱۰ مترو تهران و نیز توسعه شمالی خط ۷ در روز سه شنبه هفته جاری خبر داد.

به گفته مدیر عامل شرکت مترو، فاز نخست خط ۱۰ از نمایشگاه بین المللی آغاز شده و در مجموع ۴۳ کیلومتر است که در قالب ۵ فاز با یک برنامه ۵ ساله اجرا می شود.

او با اشاره به آنکه فاز نخست خط ۱۰ به دو بخش ۶ کیلومتری تقسیم شده است، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، فاز نخست در مدت زمان ۵ سال به اتمام خواهد رسید.


مدیرعامل متروی تهران همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تونل ارتباطی و ایستگاه تبادلی خط ۱۰ به خط ۷ افزود:در حال حاضر بهترین خطی که می تواند به خط ۱۰ متصل شود، خط ۷ است.

امام با بیان اینکه تمام زمین های مربوط به فازهای اول و دوم پروژه احداث خط ۱۰ مترو از طریق شهرداری مناطق در حال انجام مرحله واگذاری است، گفت:در حال رایزنی با شهرداران مناطق ۲ و ۳ برای پیگیری مقدمات آغاز عملیات اجرایی فازهای بعدی هستیم.

مدیرعامل مترو تهران در پایان از آغاز پروژه توسعه شمالی خط ۷ مترو تهران از میدان کتاب به سمت جنت آباد خبر داد و عنوان کرد:این مسیر شامل ۵ کیلومتر و ۳ ایستگاه با نام های اشرفی اصفهانی، دانشگاه آزاد و جنت آباد شمالی است و در انتهای آن نیز پارکینگ شمالی خط ۷ قرار گرفته است. از سال گذشته مطالعات این بخش از خط ۷ پایان رسیده و طراحی‌های فاز یک آن نیز انجام شده است. به زودی ساخت تونل این ۳ ایستگاه آغازمی شود؛ برنامه ساخت ایستگاه‌ها نیز از مهرماه خواهد بود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه