× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون استاندار تهران گفت: با تهیه طرح توانمندسازی اسکان غیررسمی در حاشیه شهرها، درصدد هستیم تا به طور هدفمند در بافت‌های فرسوده شهری و حاشیه شهرها اقداماتی را پیگیری کنیم تا حداقل خدمات در حاشیه شهرها فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز؛ میر محمد غراوی در گفت‌وگو با رادیو با اشاره به موضوع حاشیه‌نشینی اظهار داشت: یکی از مواردی حائز اهمیت در موضوع آمایش سرزمین، توزیع جمعیت در پهنه سرزمین است، به این معنا که در پهنه کشور با توجه یه قابلیت‌های هر منطقه چگونه جمعیت بارگزاری شود تا قابلیت‌های توسعه جنبه عملیاتی پیدا کند و در عین حال حقوق نسل‌های بعد به ویژه در حوزه معادن، انرژی، نفت و گاز و غیره رعایت شود.

 

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین طرح‌های بالادستی کشور در حوزه توسعه، طرح آمایش سرزمین است که بر اساس آن بایستی اهداف توسعه در طرح‌های کلان استان ها به اجرا دربیاید.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران عنوان کرد: متاسفانه در سال های اخیر با دامن زدن به مهاجرت مردم از روستاها به شهرها و سکونت در اطراف شهرها، حاشیه نشینی به وجود آمده که عمدتا از روستاها مهاجرت می‌کنند چون زمینه اشتغال در شهرها فراهم است.

 

غراوی سپس گفت: این افراد چون توانمند نیستند، در حاشیه شهرها با قیمت های نازلی واحدهای مسکونی را اجاره می‌کنند یا بعضا اراضی دولتی را تصرف و ساخت و سازهایی را انجام دهند که به پدیده زشت حاشیه نشینی تبدیل می‌شود که اگر کنترل و نظارت  وجود نداشته باشد، معضلات افزایش می یابد.

 

وی تاکید کرد: با تهیه طرح توانمندسازی اسکان غیررسمی در حاشیه شهرها، درصدد هستیم تا به طور هدفمند در بافت‌های فرسوده شهری و حاشیه شهرها اقداماتی را پیگیری کنیم تا حداقل خدمات در حاشیه شهرها فراهم شود.

 

معاون استاندار تهران خاطرنشان کرد: در استان تهران در هفته دولت ۹۶۲ پروژه با ۳۲ هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و ۱۱۷ پروژه با هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شده و پیش بینی این است که تا دهه فجر پروژه های دیگری به بهره برداری برسد.

 

غراوی افزود: پروژه‌های های نیمه تمام زیادی نیز داریم که با اولویت بندی در شورای برنامه ریزی، تلاش داریم آنهایی که پیشرفت فیزیکی بالاتری دارند به مدار بهره برداری برسد.

#استانداری_تهران

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه