× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سی و هشتمین پویش سه شنبه های بدون خودرو با حضور شهردار منطقه ۱۳، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند و معاونین این سازمان ، معاونین اجرائی و مدیران منطقه در محدوده ناحیه چهار منطقه ۱۳ برگزار شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 تهران، پس از بازدید میدانی با […]

سی و هشتمین پویش سه شنبه های بدون خودرو با حضور شهردار منطقه ۱۳، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند و معاونین این سازمان ، معاونین اجرائی و مدیران منطقه در محدوده ناحیه چهار منطقه ۱۳ برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 تهران، پس از بازدید میدانی با دوچرخه ، جلسه ای پیرامون طرح کاهش پسماند(کاپ) با حضور مدیر عامل و معاونین سازمان پسماند شهرداری، شهردار منطقه۱۳ و معاونین اجرایی صبح سه‌شنبه هشتم بهمن ماه برگزار شد .

در ابتدای جلسه مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه با اشاره به تدابیر شهردار تهران و رویکرد شورای شهر در زمینه طرح کاپ گفت: با کار زیر ساختی و اصولی در نظر داریم این طرح را در مسیر صحیح قرار داده تا با کاهش پسماند و کسب نتایج مثبت بتوانیم فرهنگ تفکیک پسماند در محدوده افزایش دهیم.

وی با اشاره به اجرای طرح کاپ در منطقه ۱۳ به صورت پایلوت گفت: در حال حاضر، این طرح به صورت محله به محله همراه با آموزش نحوه تفکیک پسماند به شهروندان در محله حافظیه ناحیه ۳ این منطقه به صورت جدی تر در حال اجراست .

رحمان زاده ، اجرای موفقیت آمیز طرح کاپ را نیازمند آموزش تک تک شهروندان و مشارکت هر چه بیشتر آنها عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با آموزش اصولی شهروندان در نواحی چهارگانه و به کارگیری روش های اصلاحی ، می توانیم برای کاهش تولید پسماند از داخل خانه ها گام برداریم.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه کاپ طرحی است که اجرای آن به کاهش تولید پسماند از مبدا و از سوی دیگر کاهش دسترسی زباله گرد ها به مخازن منجر خواهد شد افزود: طرح کاپ به عنوان برند شهرداری تهران توسط شهردار تهران مورد تاکید قرار گرفته است .

صدر الدین علیپور اظهار داشت : برای رسیدن به اهداف نهایی طرح کاپ چند گام از قبیل آموزش شهروندان ، کم شدن مخازن از معابر ، مدیریت مناسب جمع آوری پسماند و جانمایی و نصب مخازن زباله داخل مجتمع های مسکونی ، اداری و تجاری در نظر گرفته شده که می تواند رسیدن به اهداف را تسهیل کند .

وی با اشاره به تجربه موفق کشور های پیشرفت در زمینه کاهش پسماند افزود: نگاه نخست در مدیریت پسماند ، کاهش تولید پسماند است که در تمام دنیا وجود دارد که به صورت تدریجی پسماند های حجیم و قابل بازیافت را جدا سازی و به مواد اولیه تبدیل کنیم .

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری تهران ضمن بررسی روند اجرایی طرح کاپ ، بر تسریع در تکمیل عملیات اجرایی و رفع نواقص احصا شده تاکید کرد.

ارائه گزارش اقدامات محله پاک و بررسی وضعیت پسماند منطقه از دیگر بخش های جلسه بود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه