× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه یک تهران گفت:ریل گذاری اقدامات بر پایه و محور موضوعات محیط زیستی در منطقه یک انجام شده و امیدواریم دیگر مدیران نیز این موضوعات را ادامه دهند تا به نتیجه برسد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران،سید حمید موسوی شهردار این منطقه در اختتامیه ممیزی استاندارد […]

شهردار منطقه یک تهران گفت:ریل گذاری اقدامات بر پایه و محور موضوعات محیط زیستی در منطقه یک انجام شده و امیدواریم دیگر مدیران نیز این موضوعات را ادامه دهند تا به نتیجه برسد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران،سید حمید موسوی شهردار این منطقه در اختتامیه ممیزی استاندارد بین المللی ISO14001 ویرایش 2015 که با حضور سعید احمدی معاون توسعه و پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و زهره حسامی رئیس اداره ارزیابی و استاندارد های محیط زیست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: منطقه یک بعنوان سومین منطقه شهرداری تهران در سال 1398 موفق به اخذ گواهینامه بین المللی ISO14001 ویرایش 2015 شد.

وی گفت: توجه به موضوع توسعه پایدار زیست محیطی و حفظ آب، خاک و هوا و… از ضرورت های شهرداری تهران است که منطقه یک با وجود ویژگی های اکولوژیکی و گردشگری اقدامات زیست محیطی را مورد اولویت قرار داده است .

موسوی افزود: الزام به رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در حوزه ساختمانی و بخش خصوصی، همچنین استفاده از انرژی های تجدید پذیر و سیستم های فتو ولتاییک، انتقال سایت زباله اوشان جهت تفکیک زباله در مبداء و ایستگاه های میانی، کاهش استفاده از کاغذ با توسعه فضای it و متحد کردن فرم ها ، پیشگام شدن در اجرای مجری ذیصلاح و… از جمله اقدامات زیست محیطی در منطقه یک بوده است.

شهردار منطقه یک تصریح کرد: منطقه یک همچنین در ساختمان پایدار و سبز نیز پایلوت شده است و به سمت ساختمان های پایدار در حال حرکت هستیم و پروژه استفاده از خودروهای برقی ، منوریل و…را نیز پی گیری می کنیم .

گفتنی است در این نشست ضمن اشاره به نقاط مثبت در ممیزی استاندارد ISO14001 ویرایش 2015 منطقه یک، توصیه هایی به منظور بهبود عملکرد در پیاده سازی استاندارد مذکور در سطح منطقه ارائه شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه