× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

براساس مصوبه شورای عالی استان ها کلیه شهرداری ها و دهیاری ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا،موظف شدند  ضمن ضدعفونی کردن کلیه وسایل حمل و نقل عمومی و سطوح و معابر شهرها و روستاها مواد ضدعفونی کننده را در ورودی ساختمان ها زیر نظر شهرداری ها تعبیه کنند. به گزارش ثمره نیوز به نقل […]

براساس مصوبه شورای عالی استان ها کلیه شهرداری ها و دهیاری ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا،موظف شدند  ضمن ضدعفونی کردن کلیه وسایل حمل و نقل عمومی و سطوح و معابر شهرها و روستاها مواد ضدعفونی کننده را در ورودی ساختمان ها زیر نظر شهرداری ها تعبیه کنند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،در بیست و نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با رای اکثریت اعضای شورای عالی استان ها کلیات “دستورالعمل اجرایی اقدامات هماهنگ شوراهای اسلامی شهرداری ها و دهیاری ها جهت پیشگیری کنترل و مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرها و روستاهای سراسر کشور” با اصلاحاتی در مفاد این دستورالعمل به تصویب رسید و برای بررسی بیشتر و ابلاغ آن به شوراها، شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور به هیئت رئیسه شورای عالی استان ها ارجاع شد.

این دستورالعمل در 27 ماده و 5 تبصره تنظیم شده است که بر اساس آن شهرداری ها و دهیاری های موظف هستند ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از مترو، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، ماشین آلات خدمات شهری، سرویس های بهداشتی عمومی، کلیه پیشخوان ها و سطوح در معرض تماس مراجعین، مراکز خدماتی و ساختمان‌های اداری تابعه شهرداری ها و دهیاری ها، سطوح و معابر مبلمان در معابر و پارک ها، محوطه بیرونی و ساختمان گرمخانه ها، سامان سراها، اماکن اسکان کارگری زیر مجموعه شهرداری ها و دهیاری ها را ضدعفونی کنند.

همچنین جمع آوری اصولی و دفن بهداشتی پسماندها های ویژه پزشکی در چارچوب قوانین موضوعه با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تجهیز کلیه مراکز مدیریت پسماند و کارکنان خدماتی آن ها به لوازم ایمنی و بهداشتی از دیگر بندهای این دستورالعمل است.

افزون بر آن دهیاری ها و شهرداری ها ضمن آماده باشه آرامستان ها، تدفین بهداشتی و آموزش مخصوص کارکنان آنها در جهت انتقال و دفن متوفیان مبتلا به ویروس کرونا لازم است برگزاری تمام تجمعات شهری از جمله همایش ها کارگاه ها، کلاس های آموزشی، فرهنگی و ورزشی و جشنواره های زیر نظرشهرداری‌ها را لغو کنند.

همچنین لازم است مواد ضدعفونی کننده در ورودی کلیه ساختمان های شوراهای اسلامی، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها تعبیه شود.

حذف بلیط های کاغذی حمل و نقل عمومی و تعبیه کارت های بلیط چند سفره قابل شارژ در مترو و اتوبوس و توزیع ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی در واحدهای مراجعات مردمی و رسیدگی و شکایت شوراها و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، تامین البسه، تجهیزات و مواد ضدعفونی مخصوص برای پرسنل خدمات شهری و کارکنان خدمات سازمان های مدیریت پسماند و آرامستان ها و ضدعفونی مستمر وسایل اداری در شوراها، شهرداری و دهیاری ها، تعبیه سطل زباله درپوش دار و جلوگیری از استفاده لوازم به صورت جمعی از دیگر مواد این دستورالعمل است.

همچنین در این دستورالعل بر لزوم تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور و تشکیل کارگروه کنترل و پیشگیری در سطح مناطق شهری و روستاها جهت پیگیری اجرای برنامه های پیشگیرانه و کنترلی تاکید شده است.

این دستورالعمل در ادامه اطلاع رسانی و آموزش عمومی از طریق تبلیغات محیطی، سامانه پیام رسان هشدار سریع و سایر ابزارهای اطلاع رسانی جهت انتشار عمومی هشدارهای ایمنی و همچنین ارائه آموزش‌های لازم برای کارگران خدماتی و سایر کارکنان شاغل در شهرها و شورا و شهرداری ها و دهیاری ها را الزامی می داند.

گفتنی است بر اساس این دستورالعمل کلیه کلاس ها و کارگاه های لغو شده زیر نظر شهرداری ها اعم از فرهنگی، ورزشی، آموزشی … ضمن حفظ حقوق و هزینه های پرداخت شده پس از عادی شدن وضعیت برگزار می شود.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه