× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تملک 8 قطعه باغ و اراضی مشجر از سال 96 تاکنون خبر داد و گفت: در همین راستا حدود 20 قطعه باغ و اراضی مشجر نیز برای تملک شناسایی شده است که در مراحل تملک قرار دارد و کارهای آن در حال انجام است. به گزارش ثمره نیوز به […]

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تملک 8 قطعه باغ و اراضی مشجر از سال 96 تاکنون خبر داد و گفت: در همین راستا حدود 20 قطعه باغ و اراضی مشجر نیز برای تملک شناسایی شده است که در مراحل تملک قرار دارد و کارهای آن در حال انجام است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران،مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران ،با اعلام این مطلب گفت: در راستای اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر تهران، برنامه پنج ساله، نگاه ویژه مدیریت شهری و توسعه فضای سبز با اولویت افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار؛ تملک باغات و اراضی مشجر در دستور کار قرار گرفت.

یزدانی در ادامه افزود: باغات به عنوان ارزشمندترین میراث طبیعی شهر همواره مورد توجه بوده است و از این رو حفظ آن به عنوان اولویت های مهم شهرداری تهران محسوب می شود.

وی با بیان این که مدیریت شهری از سال 96 نهضت تملک باغات را در دستور کار قرار داد، اظهار کرد: با تلاش و پیگیری های مستمر این معاونت در مناطق 22گانه جهت اجرای این مصوبه؛ تاکنون 8 قطعه باغ و اراضی مشجر در مناطق (2،7،8،11،13،14) تملک شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران 8 قطعه باغ و اراضی مشجر تملک شده را برشمرد و گفت: بوستان دامپزشک در منطقه 11 به مساحت 20000مترمربع در سال 96 به بهره برداری رسید. بوستان هورفر در منطقه 7 به مساحت 3100 متر مربع و بوستان نشاط کودک در منطقه 13 به مساحت 4964 مترمربع در سال 97 به بهره برداری رسید. بوستان خیاط خانه در منطقه 7 به مساحت 4500 مترمربع و بوستان پدر در منطقه 2 به مساحت 11000 در سال 98 به بهره برداری رسیده است.همچنین بوستان وثوق الدوله در منطقه 14 به مساحت حدود 2 هکتار، بوستان بخشی فر در منطقه 7 به مساحت 2500 مترمربع و بوستان شهید مدنی در منطقه 8 به مساحت 6000 مترمربع تا پایان امسال به بهره برداری خواهند رسید.

وی در پایان گفت: همچنین در همین راستا حدود 20قطعه دیگر نیز برای تملک شناسایی شده است که در مراحل مختلف تملک قرار دارد و کارهای آن در حال انجام است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه