× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

صبح امروز خبرنگاران حوزه شهری با همراهی معاون فنی و عمرانی شهردار تهران از پروژه های زیرگذر گیشا و استاد معین بازدید کردند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، صفا صبوری معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در بازدید از پروژه گیشا ضمن توضیح اصلاحات انجام شده در این پروژه گفت: با اصلاحات […]

صبح امروز خبرنگاران حوزه شهری با همراهی معاون فنی و عمرانی شهردار تهران از پروژه های زیرگذر گیشا و استاد معین بازدید کردند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، صفا صبوری معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در بازدید از پروژه گیشا ضمن توضیح اصلاحات انجام شده در این پروژه گفت: با اصلاحات انجام شده در این پروژه دسترسی زیرگذر به کوی نصر در بازبینی پروژه مسدود شد، چون در صورت اجرای پروژه به شکل قبل حجم خودروهای ورودی به کوی نصر باعث ترافیک سنگین در این معبر شده و دردسرهای زیادی برای ساکنان کوی نصر ایجاد می کرد.

وی گفت: ضمن این که با کوتاه کردن پل لازم نبود مسیر قنات دانشگاه را قطع کنیم؛ همچنین دو خط اصلی انتقال آب هم دیگر نیاز به تغییرات احتمالی نداشت. اگر پل ادامه می یافت تنها برای مسدود سازی مسیرقنات و آن دو خط انتقال بالغ بر 40 میلیارد تومان از بیت المال هزینه می کردیم.

صفا صبوری توضیح داد: با توجه به آماده شدن تقریبی مسیر غرب به شرق زیرگذر گیشا، شهرداری تهران با تعطیلی کارگاه در 4 ساعت پیک ترافیکی این معبر را برای عبور خودروها باز می کند تا بار ترافیکی این منطقه اندکی کاهش یابد.

وی تاکید کرد: پروژه طبق زمانبندی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

بازدید از پروژه زیرگذر استاد معین

خبرنگاران همچنین از زیرگذر استاد معین هم بازدید کردند. معاون فنی و عمرانی شهرداری در حاشیه این بازدید هم با اعلام این که این پروژه 85 درصد پیشرفت اجرایی داشته و تا 22 بهمن به بهره برداری خواهد رسید گفت: زیرگذر استاد معین در فاصله چهار متری از خیابان آزادی و نیم متر بالاتر از مترو ساخته شده و همین مساله اجرای پروژه را قدری دشوار کرده بود اما همکاران من طوری این زیرگذر را ساختند که هیچ حادثه ای در این پروژه اتفاق نیفتاده است و زیرگذر طبق برنامه ریزی در 22 بهمن افتتاح خواهد شد.

وی به مسدود بودن مسیر جنوب به شمال این زیرگذر اشاره کرد و گفت: قرار بر این شده است که برای جلوگیری از ترافیک سنگین در محله طرشت مسیر جنوب به شمال به صورت پلازای پیاده راه برای عبور مردم باشد و مسیر شمال به جنوب برای خودروها در نظر گرفته شده است.

به گفته وی این پروژه با هزینه تقریبی 50 میلیارد تومان ساخته شده است.

در بازدید امروز خبرنگاران، علاوه بر برخی مدیران و معاونان شهرداری، جوادی یگانه – معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری – هم حضور داشت او هم در جمع خبرنگاران تاکید کرد که «تمامی پروژه های شهرداری پیوست اجتماعی و فرهنگی دارد» گفت: درباره این پروژه هم قرار شده به صورت تلفنی از اهالی محل نظرسنجی شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد