× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

در پانزدهمین روز از شهریور ماه که مصادف با نخستین روز از فصل بازگشایی مدارس می باشد؛ سید مصطفی موسوی شهردار منطقه9 به همراه مجید هداوند معاون آموزشی، برنامه ریزی و توان بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، زنگ سال تحصیلی 99 را در مجتمع استثنایی دخترانه نظام مافی نواختند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۹، مجید هداوند معاون آموزشی، برنامه ریزی و توان بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ضمن تبریک سال تحصیلی جدید گفت: با توجه به شرایط خاص فضای آموزشی به واسطه شیوع ویروس کرونا، برنامه های آموزشی با استفاده از نرم افزار شاد و از طریق رسانه ملی با اجرای محتوای آموزشی در شبکه آموزش اجرا شد.

او افزود: در ادامه و با ارتقای شبکه شاد این امکان برای دانش آموزان استثنایی همانند سایر دانش آموزان این امکان ایجاد شد تا بدون مشکل از محتواهای آموزشی تهیه شده استفاده کنند.


معاون آموزشی، برنامه ریزی و توان بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به محتوای برنامه شاد و استفاده از فضای مجازی در مبحث آموزشی عنوان کرد: علاوه بر تولید محتوای آموزشی و درسی برای دانش آموزان، مشاوره خانواده و توان بخشی برای اولیا در برنامه شاد اختصاص داده شده که باتوجه به این شرایط موجود و احتمال استفاده از فضای مجازی برای ارائه محتوای آموزشی، تلاش شده تا این آموزش ها والد محور بوده و قابل دسترس تر باشد.

هداوند در خاتمه به برنامه های آتی به عنوان بسته تحولی و نهضت زبان اشاره برای دانش آموزان استثنایی اشاره کرد و گفت: در این برنامه ۴۰۰۰ هزار نفر از اولیا، مربیان، نیروهای انتظامی، کادر بیمارستان، پرستاران، آتش نشانان و کسانی که در جامعه با قشر آسیب دیده شنوایی برخورد دارند، آموزش زبان اشاره می دهند.

سال تحصیلی جدید برای خانواده ها یک سال تحصیلی ویژه است

در ادامه سید مصطفی موسوی شهردار منطقه۹ ضمن تبریک سال تحصیلی گفت: سال تحصیلی جدید برای خانواده ها به واسطه شیوع ویروس کرونا یک سال تحصیلی ویژه است.


او افزود: شایسته است تا از معلمان تشکر ویژه ایی داشته باشم که در سال گذشته به واسطه ویروس کرونا در فضای آموزشی که به صورت مجازی برگزار شد متحمل زحمات بسیار زیادی در ارائه محتوای آموزشی دانش آموزان شدند.

موسوی عنوان کرد: شهرداری منطقه۹ تمام تلاش خود را دارد که تا حد امکان در فضای تعاملی با مجموعه آموزش و پرورش منطقه، کمک حال مدارس و دانش آموزان در فضای آموزشی باشد.

شهردار منطقه۹ ابراز امیدواری کرد که با بهره مندی از فضای آموزش و تربیت بتوان زمینه ظهور و بروز استعداد ها را برای دانش آموزان ایران اسلامی فراهم کرد، تا با تلاش و کوشش دانش آموزان به عنوان سرمایه های کشور، فعالیت های علمی و ثمر بخشی انجام شود.

لازم به ذکر است شهردار منطقه۹ به همراه مدیران شهری در مجتمع استثنایی دخترانه نظام مافی محله مهرآباد جنوبی، میزبان معاون آموزشی، برنامه ریزی و توان بخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و هیات همراه به منظور نواختن زنگ سال تحصیلی جدید بودند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه