× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رویداد همسایه هم با حضور شهردار، معاونین و مدیران شهری منطقه 2 و کاشت باغچه مشارکتی در محله ایوانک عملیاتی شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲ تهران، حسن صفات، شهردار منطقه دو در این مراسم که با حضور مدیران شهری و ساکنان محله ایوانک برگزار شد گفت: رویداد همسایه هم با هدف ایجاد رفتار پایدار و جلب مشارکت شهروندان در محلات به عنوان یکی از فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: حفظ محیط زیست و مدیریت پسماند یکی از معضلات مهم ملی و شهری است که تنها با مشارکت فعال شهروندان قابل بهره‌برداری است و این مساله نیازمند برنامه‌ریزی در حوزه فرهنگی و آموزشی است.

شهردار منطقه ۲ با تشکر از استقبال و مشارکت حداکثری شهروندان محله ایوانک در طرح “کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه در محیط همسایگی” و طرح ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی افزود: امید می‌رود با اجرای پویش آپارتمان نشینی و همچنین مشارکت شهروندان بتوانیم در مسیر ایجاد شهر ایده‌آل حرکت کنیم.

براساس این گزارش رویداد همسایه هم با مشارکت شهروندان و اجرای برنامه‌هایی در زمینه کاشت و نگهداشت فضای سبز و زیباسازی منظر شهری در محله ایوانک به عنوان دومین محله عملیاتی شد که در این طرح کاشت گیاهان دارویی در باغچه همسایه هم با مشارکت شهروندان اجرا شد و همچنین کودکان ساکن در این محلات نیز به نقاشی با محوریت موضوعی بازیافت و تفکیک زباله پرداختند.

نصب المان آپارتمان نشینی، طراحی و رنگ آمیزی دیوارهای منتخب و مشارکت ساکنان در رنگ آمیزی دیوارها، از برنامه‌هایی است که در این محله انجام و در پایان از شهروندان فعال و مسئولیت پذیر و همچنین دانش آموزان برگزیده در مسابقه مجازی “آپارتمان قانونمند من” تقدیر شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه