× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

خطیب موقت نمازجمعه شریف آباد گفت: چهل روز، اوج مجاهدت همراه با تبیین، همراه با افشاگری، همراه با توضیح (است)

به گزارش ثمره نیوز؛ حجت الاسلام رضا نورایی در خطبه های این هفته نمازجمعه شریف آباد با اشاره به نقش تبیین وقایع کربلا توسط حضرت زینب(س) و حضرت سجاد(ع)اظهارداشت:  چهل روزی که از عاشورا تا اربعین اتّفاق افتاده، یکی از مقاطعبسیار مهم تاریخ اسلام بود کهروز عاشورا در اوج اهمّیّت آن است

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: این چهل روز، اوج مجاهدت همراه با تبیین، همراه با افشاگری، همراه با توضیح (است) اگر این چهل روز نمیبود، اگر حرکت عظیم زینب کبر ٰی (س) و جناب ا مکلثوم و حضرت سجاد(ع) نمی بود، حرکت ناکام می ماند.

خطیب موقت نمازجمعه شریف آباد افزود: این حرکت عظیم، این صبر فوق العاده ی خاندان پیغمبر به پیشوایی زینب کبری (س) و امام سجاد(ع)بود کهتوانست حادثه ی کربلا را ماندگار کند و به معنای واقعی کلمه این تبیین مکمل آن فداکاری بود.

نورایی اذعان داشت: درسی که اربعین به ما میدهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطرهی شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در عراق برای زیارت اباعبدالله الحسین(ع) تصریح کرد: این روزها روزهاى نزدیک به اربعین است. پدیده ى بینظیر و بی سابقه این سال های اخیر، پیاده روى(اربعین) میان نجف و کربلا یا بعضى از شهرهاى دورتر از نجف تا کربلا است؛بعضى از بصره، بعضى از مرز، بعضى از شهرهاى دیگر، پیاده راه می افتند و حرکت میکنند. این حرکت عشق و ایمان است؛ ما هم از دور نگاه میکنیم به این حرکت، و غبطه میخوریم به حال آن کسانى که این توفیق را پیدا کردند و این حرکت را انجام دادند

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه