× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

وزیر بهداشت از رفع کمبود دستگاه اکسیژن ساز در اکثر استان ها خبر داد و گفت: توصیه اکید ما این است که مردم به تامین تجهیزات و تخت اعتنا نکنند و با این تصور که کمبود اکسیژن ساز و تخت و تجهیزات برطرف شده، رعایت پروتکل ها را پشت گوش نیندازند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی،سعید نمکی وزیر بهداشت، در سفر به کرمانشاه و در حاشیه نهمین آیین پویش ره سلامت و افتتاح ۶۶ پروژه حوزه سلامت در این استان و آغاز گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا در کشور، اظهار کرد:به دلیل بار سنگین بیماری و مصرف بالای اکسیژن برای بیماران کرونایی، در مورد تامین دستگاه اکسیژن ساز در ماه های گذشته با مشکلات زیادی روبرو بودیم. چراکه بیماران مبتلا به کرونا در خارج از بخش ای سی یو در دقیقه حدود ۱۲ لیتر و درون بخش ای سی یو ۲۴ تا ۳۲ لیتر اکسیژن در دقیقه نیاز دارند و این مصرف بالای اکسیژن با ظرفیت های فعلی کشور همخوانی نداشت.

وی گفت:همکارانم در طول این چندماه تلاش کردند و خوشبختانه امروز مشکل کمبود اکسیژن در اکثر استان ها به حداقل رسیده است و معدود جاهایی است که هنوز با مشکل روبرو باشند؛ در هفته آینده و نهایتا دو هفته آینده نقطه ای در کشور نخواهیم داشت که کمبود اکسیژن ساز داشته باشند. اما توصیه اکید ما این است که مردم به تامین تجهیزات و تخت اعتنا نکنند و با این تصور که کمبود اکسیژن ساز و تخت و تجهیزات برطرف شده، رعایت پروتکل ها را پشت گوش نیندازند. مانند این است که ماشین های آتش نشانی به صف شده باشند و مردم بگویند حال که ماشین آتش نشانی حاضر است، خودمان را آتش بزنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پایان بیان کرد: ما تا آخرین لحظه به هیچ شهروند ایرانی نخواهیم گفت که تخت خالی نداریم؛ محکم ایستادیم و به این تعهدمان وفاداریم. اما از مردم عزیز هم می خواهیم که رعایت حال همکاران ما را بکنند، همکاران ما روز و شب های سختی را می گذراند، گرچه شبانه روز تلاش می کند تا هیچ شهروندی بدون دریافت خدمت بازنگردد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه