× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: دیدیم با تجهیزاتی که در این رزمایش استفاده شد؛ نیروهای دفاعی کشور تا حد بالایی آمادگی کامل در مقابل هرگونه تعرض دشمن دارند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در یکصد و هشتاد و هفتم جلسه شورای ششم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت و شهدای مدافع حرم با اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت حسین فهمیده بسیج نوجوان ۱۳ ساله که به فرمایش امام خمینی(ره) ، رهبر خطاب شد؛ یاد و خاطر این شهید بزرگ را گرامی داشت و گفت: در روزهای آغازین جنگ، این بزرگمرد در مقابل با تانک های دشمن ایستاد و از پیشروی آنان جلوگیری کرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه روز ۸ آبانماه در تقویم رسمی کشور، به عنوان روز پدافند غیرعامل نامگذاری شده؛ ایمنی سازی مراکز حیاتی حساس و مهم کشور را یکی از اساسی ترین موضوعات دانست و گفت: درگیری های اخیر در غزه، اهمیت این موضوع و نگاه ویژه به آن را دو چندان می کند و امیدواریم ما در همه شهر بتوانیم این ایمن سازی را اجرایی کنیم.

 

رییس شورای شهر تهران، با اشاره به کسب عنوان نایب قهرمانی جهان در مسابقات پارا آسیایی هوانگژو توسط ورزشکاران کشورمان، این موفقیت بزرگ را به همه مسئولان و دست اندرکاران ورزش قهرمانی کشور تبریک گفت و با آرزوی پیروزی های بیشتر در عرصه های بین المللی، در پیامی از قهرمانان کشور قدردانی کرد.

 

وی همچنین به برگزاری رزمایش اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران که روزجمعه،( ۵ آبان‌ماه) در منطقه اصفهان انجام شد؛ اشاره کرد و گفت: رزمایش اقتدار در این شرایط، رزمایش معنی داری است و دیدیم با تجهیزاتی که در این عملیات رزم استفاده شد نیروهای دفاعی کشور تا چه میزان آمادگی کامل در مقابل هرگونه تعرض دشمن را دارند و این حد، بسیار بالاست. امیدواریم هرروز به این اقتدار و قدرت افزوده شود.

 

چمران در ادامه با محکوم کردن حملات وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل و بمباران شهرهای فلسطین و کشتار فجیع مردم مظلوم و بی‌گناه مسلمان اظهار داشت: حملات اخیر رژیم صهیونیستی از گسترده ترین حملات زمینی و هوایی در این چند روز اخیر بوده که علیه مردم غزه آغاز شده است اما با وجود قدرتمندی نیروهای حماس و جبهه مقاومت همانطور که رزمندگان فلسطینی وعده داده بودند؛ در همان آغاز ورود توانستند تانک های آنها را زمین‌گیر کرده و آنها را در جنگ زمینی شکست دهند.

 

وی با بیان اینکه در این دوره تاریخی شاهد جنایات ددمنشانه رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین فلسطین هستیم؛ ادامه داد: متأسفانه آمار شهدای این جنگ به ۷۷۰۰ نفر رسیده که بیش از ۲۵۰۰ نفر از آن کودکان وزنان بی دفاع بودند و جالب این است که در قلب همین درگیری ها، یک نوزاد فلسطینی متولد می شود. این قدرت الهی است و این اتفاق خطاب به این رژیم منحوس بدین معنی است که اگر شما جوانان غزه را به این امید که نسل فلسطینیان در مقابل شما نباشد به شهادت می رسانید؛ جوانان جدیدی جایگزین آنها خواهد شد تا در مقابل شما باستند و سرزمین مقدس قدس را از لوث وجود شما منحوثان خبیث پاک کنند.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با فاجعه بار خواندن شرایط فعلی غزه از همه کشورهای مسلمان و آزادی خواه جهان خواست تا در کنار مردم مظلوم فلسطین باشند و برای حل مشکلات این مردمی که سالهاست در یک زندان بزرگ ۳۵۰ کیلومتری حبس شدند و مورد تجاوز و وحشی‌گری اسرائیلی ها قرار گرفتند تلاش مضاعف کنند.

 

وی یادآور شد: اسرائیلی ها فکر می کردند با داشتن درگاه های قدرتمند رسانه ای می توانند با تبلیغات دروغین خود را منزه جلوه دهند؛ اما دیدیم این حربه های شیطانی نمایان شد و جمعیتی گسترده از انسانهایی که تفکرآزادی خواهی و حمایت از مظلوم دارند در قلب همان کشورهایی که دولتشان حامی رژیم خونخوار اسرائیل است و هرگونه اعتراضی را علیه این رژیم ممنوع کردند، به پا خواستند و با تمام محدودیت ها تظاهرات کردند و رفتارهای وحشیانه اسرائیلی ها را تقبیح و محکوم کردند.

 

چمران در پایان درخواست کرد تا هم کشور ایران و هم کشورهای اسلامی جهان، مجموعه های اقتصادی که در بسیاری از کشورها دارای نمایندگی هستند که بخشی از سهام آنها به اسرائیل تعلق دارد؛ به سرعت شناسایی شده و ضمن ممنوعیت واردات این محصولات، خرید و فروش آن در داخل کشور نیز تحریم شود.

 

رایزنی با دیوان برای رفع مشکل باغات
مهدی چمران در حاشیه یکصد و هشتاد و هفتمین شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص بخشنامه جدید معاونت شهرسازی و معماری شهرداری، یادآور شد: یک جلسه هم اندیشی در این خصوص برگزار شد و اعضای شورا پیش از این جلسه نیز ایرادات خود را مطرح کردند و بنده از شهردار، خواستار صدور دستور توقف این بخشنامه شدم اما هیاهوی رسانه‌ای شکل گرفت.
وی افزود: اعلام کردیم باید آمار تک به تک باغات احصا شود که به نظر می‌رسید ۷۳ پرونده بوده است. بحث باغاتی بود که اجازه گرفته بودند ساختمان ۹ طبقه در ۳۰ درصد فضای باغ بسازند. ‌جزئیات باید توسط معاونت شهرسازی روشن شود. البته دیوان حکم داده که باید مجوز دهند تا ساخت و ساز صورت بگیرد.
چمران با بیان اینکه قرار شده جلسه‌ای با دیوان برگزار کنیم و مسئله روشن شود، تصریح کرد: این داد و فریادها و جیغ‌ها برای بنده طبیعی است؛ عده‌ای دلال از این موضوع سود می‌برند. به هرحال ما گفتیم بخشنامه متوقف شود و مصوبات لازم در شورا به تصویب برسد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه روابط عمومی شورا اطلاع رسانی در این زمینه انجام داد؛ گفت: این بخشنامه متوقف شده و اگر قبل از توقف، ساخت و ساز انجام دادند؛ حتماً مجوز دریافت کردند و در مواردی دیوان حکم داده که پروانه بدهند. بنده متر نکرده‌ام که بدانم ۳۰۰ هکتار است یا ۴۰۰ هکتار. کسانی که متراژ را هم مشخص کردند؛ حتماً از جای نامعلومی آمار را گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه روز سه شنبه شهردار تهران به شورا دعوت خواهد شد تا گزارش سفر به چین را ارائه دهد؛ گفت: هزار دستگاه اتوبوس تفاهم شده که هم قیمت خوبی دارد و هم آماده است و می‌توانند خریداری کرده و به ناوگان وارد کنند. هریک از این اتوبوس‌ها ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان قیمت دارد که دولت باید کمک کند؛ چراکه شهرداری به تنهایی نمی‌تواند خرید این تعداد را انجام دهد.
چمران گفت: ساخت واگن‌های مترو نیز آغاز و مقرر شد که تفاهم برای افزایش واگن‌ها به هزار و ۵۰ دستگاه برسد.
وی با بیان اینکه نرخ وسایل حمل و نقل عمومی را باید شورا تصویب کند؛ تأکید کرد: ما دنبال می‌کنیم که نرخ‌ تاکسی‌های اینترنتی در شورا به تصویب برسد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: سرویس‌های مدارس که توسط شهرداری و سازمان تاکسیرانی مشخص شده، در قرارداد با مدارس و والدین در حال فعالیت هستند و مشکلی وجود ندارد و مابقی تاکسی‌های اینترنتی باید خود پاسخگو باشند.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه