× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علي امام با اشاره به افتتاح ايستگاه مترو مولوي به عنوان يكصد و بيست و پنجمين ايستگاه مترو در تهران در 20 سال گذشته به همراه 2 راه قطار جديد عنوان كرد: اين ايستگاه در شرايط ايده آل به 50 هزار نفر ظرفيت خدمات رساني به شهروندان را دارا است. به گزارش ثمره نیوز، علی […]

علي امام با اشاره به افتتاح ايستگاه مترو مولوي به عنوان يكصد و بيست و پنجمين ايستگاه مترو در تهران در 20 سال گذشته به همراه 2 راه قطار جديد عنوان كرد: اين ايستگاه در شرايط ايده آل به 50 هزار نفر ظرفيت خدمات رساني به شهروندان را دارا است.

به گزارش ثمره نیوز، علی امام مدیرعامل این شرکت در مراسم افتتاح ايستگاه مترو مولوي در خط 7 به همراه بهره برداري از ۲ رام قطار که صبح امروز دوم دی ماه با حضور شهردار تهران ورئيس شوراي اسلامي شهر تهران انجام شد، عنوان کرد: ایستگاه مولوی در بخش شرقی خط ۷ اولین ایستگاهی است که پس از ایستگاه بسیج به بهره برداری می رسد.با راه اندازی این ایستگاه تعداد ایستگاه هایی که درخط ۷ به بهره برداری رسیده است به ۱۱ ایستگاه افزایش می‌یابد.

او ادامه داد: خوشحالیم که امروز شاهد بهره‌برداری از صد و بیست و پنجمین ایستگاه متروي پایتخت در ۲۰ سال گذشته هستیم .

امام تاكيد كرد: قرار گرفتن ایستگاه مولوي در نزدیکی بازار بزرگ تهران و ۲ بیمارستان شهید اکبرآبادی و شهید اشرفی اصفهانی بهره برداري از این ایستگاه را از نظر موقعیت مکانی قابل توجه می کند.

او با اشاره به اینکه افتتاح ایستگاه مولوی گشایشی را در استفاده بهتر شهروندان از مترو ایجاد خواهد کرد، گفت: امیدواریم در شرایط فعلي آلودگي هوا بتوانیم در ماه‌های آتی تعداد ایستگاه‌های بيشتري را به بهره‌برداری برسانیم.

امام با بيان اين كه در حال حاضر ورودي جنوبي مترو مولوي براي استفاده شهروندان به بهره برداري رسيده است، عنوان كرد: در تلاشیم ورودی شمالی اين ايستگاه همراه با آسانسورهاي هر 2ورودي تا ۴۰ روز آینده ؛همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری برسد.

مدیر عامل شرکت مترو در ادامه با اشاره به تلاش دوچندان متخصصان مترو برای ساخت ایستگاه مولوی گفت: شرایط زمین شناسی در اين منطقه متفاوت است.در سنوات گذشته هنگامی که خط 7 در مرحله حفاری قرار داشت نشست هایی اتفاق افتاده بود اما شرایط در حال حاضر کاملا پایدار است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

امام با اشاره به اینکه خدمتگزاران مردم در صنعت ساخت مترو زحمات بسیار زیادی را مي كشند كه پس از افتتاح چندان به چشم نمی‌آید، خاطرنشان كرد: اما تمام این تلاش ها ما را امیدوار می‌کند که بتوانیم با توسعه حمل و نقل عمومی شرایط بهتری را برای شهروندان رقم بزنیم.

او با اشاره به این که ایستگاه مترو مولوی در شرایط ایده آل روزانه به ۵۰ هزار نفر از شهروندان خدمات ارائه می دهد، گفت: اين عدد مقدار ايده آل است؛ در ابتدا با تعداد كمتري مواجه هستيم تا به تدريج به عدد سرويس دهي 50 هزار نفر برسيم.

مديرعامل شركت مترو تاكيد كرد: افتتاح ايستگاه هاي جديد تا پايان سال در صورت تامين نقدينگي امكان پذير است لذا در حال حاضر پیگیر تامین نقدینگی هستیم تا بتوانیم به وعده خود عمل کنیم.

امام با اشاره به اینکه تا پایان سال ورودی مستقل ايستگاه مترو نواب صفوی در خط ۷ را به بهره‌برداری می‌رسانیم، مطرح کرد :احتمالا ایستگاه های میدان قیام، محلاتی و برج میلاد نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

امام در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به راه اندازی ۲ رام قطار جديد گفت: با بهره برداري از اين 2 رام قطار مجموع قطار های راه اندازی شده در این خط به ۶ رام افزایش می‌یابد.اكنون ۴ رام قطار ديگري از ۱۰ رام قطاری که مقرر است به این خط افزوده شود، باقی مانده است كه امیدواریم تا ۶ ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

مدیر عامل شرکت مترو با اشاره به اینکه فاصله حرکتی در خط ۷ در ماه های گذشته به ۱۰ دقیقه کاهش یافته است، عنوان کرد:اضافه شدن ۲ رام قطار جدید به خط ۷ مترو تهران در کاهش سرفاصله حرکتی قطارها موثر است.

او ادامه داد: در نتیجه با تأمین شرایط فنی در آینده، برنامه کاهش سر فاصله حركتي در خط ۷ در دستور کار همکاران ما قرار دارد.

مدیر عامل شرکت مترو در ادامه گفت: خطوط مترو تهران برای سرفاصله حرکتي2 دقیقه طراحی شده است. در حال حاضر در خطوط ۱،۲و ۴ تهران سرفاصله حرکتی سه و نيم دقیقه است. در صورتی که بخواهیم این سرفاصله به 2 دقیقه کاهش یابد حداقل نیاز به یک هزار دستگاه واگن دیگر داريم.

او ادامه داد: البته تامین این تعداد واگن بر اساس آنچه که در سنوات گذشته عنوان شده بر عهده دولت محترم است که در حال پیگیری موضوع هستیم.

امام همچنين با اشاره به معضل كمبود نقدينگي به منظور توسعه خطوط متروگفت: با توجه به اینکه عدد بودجه اختصاص شده به مترو کلانشهر‌ها در بودجه دولت متناسب با هزینه های ساخت مترو رقم بسیار اندکی است و حتی برای سال آتی با کاهش این بودجه مواجه هستیم، پیگیریم تا بتوانیم برای سال های آتی این عدد را افزایش دهیم.

مدیر عامل شرکت مترو تاکید کرد :در صورتی که از سوی دولت حمایتی وجود نداشته باشد شرایط برای تامین هزینه هایی که در 2 سال گذشته به ویژه در بخش تجهیزات داشتیم در سال آتی بسیار سخت خواهد شد.

امام در ادامه عنوان کرد: روز گذشته و امروز ما و همکارانمان با حضور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حال انجام رايزنی هایی برای افزايش سهم مناسبی از بودجه برای مترو تهران هستیم. امیدوار هستیم با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه نمایندگان تهران اتفاقات بهتری در لایحه بودجه ۹۹ برای مترو تهران رقم بخورد.

او همچنین در خصوص استفاده از فاینانس برای توسعه خطوط مترو در تهران گفت: در حال حاضر برای توسعه خطوط مترو در تهران ۳ فاینانس باز در خطوط ۳، ۶ و ۷ وجود دارد كه نیمه کاره باقی مانده است. يكي از دلایل اين امر بدهی سنگین شرکت مترو به شبکه بانکی در سال های گذشته است. در نتیجه شبکه بانکی در پذیرش عاملیت فاینانس براي متروي تهران مشکل دارد.

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه( مترو) ادامه داد: از سوی دیگر در حال حاضر کشور در شرایط تحریم ظالمانه ای قرار دارد و این امر منجر به دشوار شدن تحقق فاینانس های بین المللی شده است.

امام در پايان تاکید کرد: با این وجود همچنان پیگیر تحقق فاینانس برای تامین منابع مالی در مترو هستیم و خوشحاليم كه دولت نیز در این خصوص حسن نظر دارد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه