× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران که به ریاست پیروزحناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج برگزار شد، با احداث دو هتل در مناطق یک و شش موافقت شد. به گزارش ثمره نیوز […]

در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران که به ریاست پیروزحناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج برگزار شد، با احداث دو هتل در مناطق یک و شش موافقت شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران، در این باره گفت: امروزه صنعت گردشگردی به یکی از بزرگترین صنایع فعال در جهان تبدیل شده و در دهه های اخیر با حساسیت بیشتر به گسترش این صنعت توجه شده است.

وی افزود: بر این اساس و با توجه به اینکه شهر تهران از مراکز جاذب گردشگران اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و فراغتی است، توجه به زیر ساخت های اقامتی یکی از ضرورت های توسعه گردشگری است .

اشراقی گفت: بر اساس آمار ارائه شده کمبود هتل های با کیفیت 4 و 5 ستاره در تهران کاملا مشهود است، به گونه ای که تعداد این هتل ها کمتر از 30 واحد است و حدود 5000 اتاق دارند.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تهران بیان کرد: پراکنــــــــدگی هتل های موجود در سطح شهر تهران نیز مناسب به نظر نمی رسد.

وی گفت: بر این اساس پس از توضیحات مشاور و شهردار منطقه یک و با توجه به تائیدیه اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران با احداث یک بنای اقامتی 12 طبقه در خیابان ولنجک، موافقت شد.

اشراقی افزود: برای ارتقاء کیفی پروژه نیز مقرر شد، طرح یکپارچه ای به منظور الحاق و تجهیز فضای سبز مجاور هتل تهیه و به تائید معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برسد.

وی در ادامه گفت:در این جلسه همچنین با احداث هتلی در منطقه شش واقع در خیابان ولی عصر (عج ) موافقت شد.

اشراقی گفت: هم چنین در این جلسه پرونده های موردی ارسال شده از سوی شهرداری های مناطق رسیدگی شد و بررسی طرح موضعی طراحی شهری محور دماوند واقع در مناطق 4، 7، 8 ،13به جلسه آتی موکول شد.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه