× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

ربات‌های آیگپ برنامه‌هایی هستند که در داخل این پیام رسان اجرا می‌شوند و می‌توان استفاده‌های متعددی از آن‌ها کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی آیگپ، این امکان برای کاربران آیگپ فراهم شده است که بتوانند ربات مورد نظر خود را به سادگی در این پیامرسان بسازند و از آن استفاده کنند.

بهینه‌‌سازی ارتباط بین کاربران و نرم‌افزارها با ربات‌ها سمت و سوی تازه‌ای پیدا کرده است. می‌توان گفت که ربات‌ها یا بات‌ها به واسطهٔ پیاده‌سازی هوش مصنوعی برای تعامل با کاربران در محیط‌های مختلف رویکرد جدیدی را ایجاد کرده‌اند. همان‌طور که هوش مصنوعی پیشرفت می‌کند، کاربران هم به سمت رابط‌های پیام‌رسان سوق پیدا می‌کنند و در همین راستا، بات‌ها موفق شده‌اند که در زمینه خدمات به مشتریان، دگرگونی ویژه‌ای ایجاد کنند.

از ربات‌ها استفاده‌های متنوعی می‌شود. دریافت اعلان‌ها و اخبار سفارشی، خدمات پرداخت، هشدارها، پیش‌بینی‌های هواشناسی، ترجمه‌ها و بسیاری از خدمات مختلف دیگر می‌تواند توسط ربات‌ها به کاربران آیگپ ارائه شود.

بر همین اساس، هر کاربر می‌تواند برای ایجاد یک ربات جدید در آیگپ از دستور newbot/ استفاده کند. سپس بات لند از متقاضی یک نام و نام کاربری می‌خواهد. نام برای معرفی و نمایش به کاربران و نام کاربری برای جست‌وجو ربات اختصاصی کاربر است. پس از ثبت این موارد، بات لند یک پیام حاوی توکن دسترسی برای کاربر ارسال می‌کند.

توکن دسترسی یک رشته شامل حروف و اعداد است. مثال: cda9d60b-f8e0-4c6e-9697-4d2dd31m3f87  که برای احراز هویت ربات در آیگپ لازم است. این توکن باید امن و در جایی دور از دسترس دیگران ذخیره شود، زیرا با در اختیار داشتن آن هر کسی می تواند این ربات اختصاصی را کنترل کند.

 

برای اطلاع کامل از چگونگی ساخت ربات‌ها و نحوه عملکرد آن‌ها در آیگپ به لینک زیر مراجعه کنید:

https://b2n.ir/z67270

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه