× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سرهنگ علی همه خانی از سهم 50 درصدی تصادفات موتورسیکلت سواران و بیان سن 18 تا 30 سالگی متوفیان تصادفات موتورسیکلت در شهر تهران خبر داد .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ، سرهنگ علی همه خانی به نقل از رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تصادفات موتورسواران در سطح معابر شهر تهران اعلام داشت : با بررسی آمار تصادفات منجر به فوت معابر شهر تهران در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ حدود %۴۶ متوفیان مربوط به موتورسیکلت سواران می باشد.
وی افزود : حدود نیمی از متوفیان در بازه سنی ۱۸ سال تا ۳۰ سال (جوانان) هستند که در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات جان خود را از دست دادند.
سرهنگ همه خانی گفت :رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص بیشترین محل های وقوع تصادفات در شهر تهران اظهار داشته : نیمی از تصادفات موتورسواران در معابر بزرگراهی بوقوع پیوسته که بیشترین تصادفات در بزرگراههای امام علی(ع)، بزرگراه شهید چمران و بزرگراه امام رضا(ع) بوقوع پیوسته است.
وی افزود : در ۶۰% تصادفات رانندگان موتورسیکلت به عنوان مقصر حادثه می باشند.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به جهت پیشگیری از وقوع حوادث به رانندگان موتورسیکلت توصیه نمود: در هنگام رانندگی حتماً از کلاه ایمنی استفاده نمایند و از تردد در معابر بزرگراهی،تونلهای شهری،خط ویژه اتوبوسرانی،پیاده روها و خط ویژه دوچرخه خودداری نمایند.
همچنین موتورسیکلت سواران در کلیه ساعت شبانه روز به جهت بهتر دیدن و بهتر دیده شدن توسط وسایل نقلیه دیگر چراغ جلو موتورسیکلت را روشن نگهدارند.رانندگان موتورسیکلت همانند سایر وسایل نقلیه به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پایبند باشند تا شاهد وقوع حوادث دلخراش در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه