× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به دنبال ضرب و شتم یک خبرنگار خانم از سوی مامور حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که منجر به شکستن انگشت دست او شد و نیز به دلیل سکوت وزارت بهداشت در برابر این رفتار ناشایست، جمعی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در نامه‌ای به قوه قضاییه درخواست کردند این تخلف پیگیری و به آن رسیدگی شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از همشهری آنلاین، در نامه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران به قوه قضاییه آمده است: «از ابتدای شیوع کرونا در کشور، اصحاب رسانه پابه‌پای کادر درمان در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه دریغ نکردند. همراهی با وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، شاخصه بارز رسانه‌ها و خبرنگاران در طی این مدت بوده است. آنها علاوه بر انتقال درخواست‌های وزارت بهداشت به مردم، به انتقال دغدغه‌های مردم به مسئولین نیز مبادرت نموده تا در تعاملی مشترک، هرچه سریع‌تر سایه این ویروس شوم از کشور برطرف گردد.

اما طی روزهای اخیر اقدامی ناشایست از سوی مامور حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کام خبرنگاران و اصحاب رسانه را تلخ و ادامه همراهی با آن وزارتخانه را در سایه‌ای از ناامیدی قرار داد.

سرکار خانم «فائزه مؤمنی» را که برای تهیه گزارشی از دغدغه‌ها و مشکلات کادر درمان در حین فرایند واکسیناسیون عمومی به مجموعه ورزشی ساعی مراجعه کرده بود، پس از تهیه گزارش که با موافقت و رضایت کادر درمان و حراست انجام شده بود، در پی پشیمانی یکی از اعضای کادر درمان با چنان سانحه دهشتناکی روبه‌رو کردند که به شکستگی انگشت دست او ختم شد و قلب هر انسان با وجدانی را به درد آورد.

اگر چه با فشار رسانه‌ها طی روزهای اخیر، معذرت‌خواهی رسانه‌ای از این همکار پرتلاش از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صورت گرفته است، اما درخواست عجیب ایشان مبنی بر حضور مضروب در محل وقوع حادثه و ارائه توضیحات به‌منظور رسیدگی‌های بعدی، اقدام قابل تاملی است که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

در این میان سکوت معنادار وزارت بهداشت نیز قابل توجه است که نگرانی اصحاب رسانه را در پی بی‌توجهی و سکوت آن وزارتخانه و تبدیل شدن این حادثه به رویه‌ای عادی و تعرض به حریم شخصی روزنامه‌نگاران تشدید کرده است.

ما روزنامه‌نگاران ایرانی فارغ از هر گرایش سیاسی، این اقدام را تعرضی به حریم روزنامه‌نگاری و فعالیت رسانه‌ای کشور می‌دانیم و آن‌را به‌شدت محکوم و از نهادهای مربوطه به‌خصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه، خواستار پیگیری جدی این امرِ خلاف قانون هستیم.»

فائزه مومنی، خبرنگار یکی از روزنامه‌ها در تاریخ ۲۷ اردیبهشت برای تهیه گزارش از روند واکسیناسیون به یکی از مجموعه‌های اقماری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌رود و بعد از انجام مصاحبه‌، هنگام خروج از ساختمان با برخورد توهین‌آمیز مامور حراست مواجه می‌شود. این مامور که تلاش می‌کند فایل‌های مصاحبه خبرنگار را پاک کند، با دیدن مقاومت و اعتراض خبرنگار، اقدام به ضرب و شتم او می‌کند که در نهایت منجر به شکستن انگشت دست خبرنگار می‌شود. این اتفاق موجی از اعتراض خبرنگاران و روزنامه‌نگاران را به دنبال داشته است.

در این میان وزارت بهداشت تا چند ساعت واکنشی به ماجرا نشان نداد اما پس از اعتراض‌های مکرر روزنامه‌نگاران، دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از این پیشامد عذرخواهی کرد و گفت: برای رسیدگی به ماجرا فرد مضروب حتما باید در محل وقوع حادثه حضور یابد و به‌منظور رسیدگی‌های بعدی توضیحات خود را ارائه دهد. اما این رفتار زالی به مذاق روزنامه‌نگاران خوش نیامد و آن را خالی کردن پشت خبرنگار و بی‌احترامی به زحمات آنها تعبیر کردند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه