× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

بخشدار کن از حضور ۸ هزار گردشگر در جشنواره گیلاس خبرداد و گفت: رشد ۵۰درصدی گردشگر را در سومین جشنواره گیلاس روستاهای سنگان چهارگانه شاهد بودیم

به گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز، سومین جشنواره گیلاس در روستاهای چهارگانه سنگان بخش کن شهرستان تهران صبح روز پنجشنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار شد.

مرتضی محمدنژاد در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی فرمانداری تهران با اشاره به جشننواره بزرگ  گیلاس اظهارداشت: شاهد حضور ۸هزار گردشگر از ساعت ۷صبح تا ۱۲ ظهر بودیم که نسبت به سال گذشته رشد ۵۰درصدی گردشگر در روز جشنواره گیلاس را شاهد بودیم.

وی در ادامه بیان کرد: در بخش کن ۴ جشنواره در طول سال با توجه به ظرفیت های داخل روستاها اعم از جشنواره گیلاس (اردیبهشت ماه)، شاه توت (اواخر تابستان)، جشنواره خرمالو (اواخر پاییز) و جشنواره فصلی با حضور اقوام مختلف برگزار می شود.

بخشدار کن در ادامه با تاکید بر اهمیت برگزاری این جشنواره ها در قالب حمایت از تولیدات روستایی و ترویج محصولات ارگانیک، تصریح کرد: این جشنواره ها در بخش کن با اهدافی چون رشد گردشگری، معرفی روستاهای بخش کن و محصولات و ظرفیت کوهستانی، تولیدات متنوع روستایی، افزایش مشارکت مردمی در رشد سبک زندگی سالم، تحکیم خانواده، حفاظت از محیط زیست و بازیافت، حفظ منابع طبیعی، افزایش نشاط اجتماعی و رونق ورزش همگانی در طول سال برگزار می شود.

محمدنژاد با اشاره به مساحت روستاهای ۴گانه سنگان اذعان کرد: ۱۹۷ هکتار مساحت شامل باغات، مستثنیات و بافت روستایی روستاهای سنگان ۴گانه بخش کن میباشد که امروز گردشگران آنرا طی نموده و در ۴ ایستگاه استقبال(سنگان پایین)، ایستگاه صبحانه(سنگان وسط)، ایستگاه پذیرایی (باغ دره) و ایستگاه پذیرایی پایانی (سنگان بالا) پذیرایی شدند.

بخشدار کن در پایان با اشاره به ظرفیت روستاهای این بخش از شهرستان تهران خاطرنشان کرد: محصولات تولیدی باغات این روستاها شامل گیلاس، شاه توت، خرمالو، سیب و ازگیل میباشد، در کنار این تولیدات که بسیار فاخر می باشند ۳آثار باستانی چون چنار هزار ساله، آبشار و تکیه تاریخی ۲۵۰ ساله نیز از دیگر ظرفیت هایی است که گردشگران مشتاق را روانه این منطقه کوهستانی زیبا می کند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه