× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

اولین جلسه شورای شهرداران نواحی شهر تهران با حضور شهرداران مناطق 22 گانه و 122 شهردار ناحیه به ریاست رضا رجب زاده مدیر کل هماهنگی نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران بصورت آنلاین برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل هماهنگی نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران، رضا رجب زاده مدیر این اداره کل با تاکید بر برگزاری جلسات مستمر ببین ستاد و نواحی گفت:هدف از برگزاری چنین جلساتی تبادل معضلات و مشکلات فی مابین مدیران اجرایی نواحی به عنوان مدیران صف مقدم خدمت رسانی با مدیران ارشد ستادی شهرداری تهران است و اداره کل هماهنگی نظارت و پیگیری بعنوان متولی امر، معضلات و مشکلات نواحی را جمع بندی و متناسب با آن از مدیران کل تخصصی مربوطه آن حوزه دعوت بعمل می آورد تا در هر جلسه مشکلات در لایه های مدیریتی حل شود.

وی افزود: یکی از رویکرد مدیریت ارشد شهری این است که شهردار ناحیه به عنوان نوک‌پیکان اجرایی و حلقه اتصال مدیریت شهری با شهروندان می بایست با مردم، کسبه محل و …در ارتباط باشد و این مردمی بودن انتظار ستاد از مدیران اجرایی است که این حضور میدانی مدیران نواحی منجر به عملیاتی کردن سیاست ها و راهبردها می شود.


وی در ادامه به استفاده از دوچرخه برای گشت زنی مدیران نواحی اشاره کرد و افزود: به همین منظور، گشت زدن در سطح نواحی بوسیله دوچرخه هم اشراف بهتری بر مشکلات و موضوعات به مدیران اجرایی ارائه می کند و هم ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل پاک برای شهروندان محسوب می شود.

رضا رجب زاده شهرداران ضمن تاکید بر تسلط و اشراف مدیران نواحی بر قوانین و موضوعات شهری عنوان کرد: شهرداران نواحی می بایست مسلط به قواعد و قوانین و…‌باشند چرا که منظور از میدانی بودن یعنی ضمن اشراف و تسلط بر راهبردها و سیاست ها متناسب با اختیارات و شناخت معضلات محلی شرایط عملیاتی شدن این راهبردها در نواحی فراهم گردد بالاخص در بحث نگهداشت اهتمام ویژه ای وجود داشته باشد .

رجب زاده در پایان به حمایت از مدیران نواحی اشاره و عنوان کرد: برآن هستیم تا ضمن نظارت و کنترل، از شهرداران نواحی حمایت کنیم و به همین منظور در صدد تنظیم بخشنامه ای هستیم تا انگیزه ثبات شغلی حفظ شود چرا که عزل شهردار ناحیه بدون ادله لازم آن بدون حفظ کرامت انسانی افراد به هیچ روی منطبق با منش شهردار محترم تهران نیست.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه